Szukaj

Wszystkim wmówili, że policja na MN krzyczała do kobiety „Siadaj k***o!”. Prawda jest zupełnie inna [WIDEO]

12-11-2017 16:08
Policja zatrzymuje Obywateli RP na Marszu Niepodległości Fot. Polska Policja / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Nagranie udostępnione wczoraj w mediach społecznościowych przez Krzysztofa Hołdysa wywołało prawdziwą burzę. Muzyk twierdził, że policjant krzyczał do Obywatelki RP „Siadaj ku*wo!”. Policja, która zbadała sprawę, wyjaśnia teraz, jak było naprawdę.

Wczoraj około godziny 14.00 policja zatrzymała grupę Obywateli RP, którzy blokowali Marsz Niepodległości. Ponieważ zgromadzenie zwolenników opozycji było nielegalne, policja nakazała im zejść z trasy przemarszu patriotycznej manifestacji. Obywatele RP nie chcieli wykonać polecenia, więc funkcjonariusze musieli usunąć ich siłą.

Do radiowozu doprowadzono ok. 45 osób, wśród nich kobietę, do której rzekomo policjant miał krzyknąć „Siadaj k***o!”. Tak przynajmniej twierdził Krzysztof Hołdys, który udostępnił nagranie na Twitterze. Informacja szybko obiegła media, zwłaszcza opozycyjne, który nagłośniły rzekome skandaliczne zachowanie policji.

Koniecznie przeczytaj: Obywatele RP chcieli zrobić zadymę i zakłócić Marsz Niepodległości. Nie wyszło. Do akcji wkroczyła policja [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: „Siadaj ku*wo!” okazało się fejkiem. Tymczasem TVN zdążył już nakręcić wywiad z... „poszkodowaną” [WIDEO]

Tymczasem na oficjalnym profilu na Twitterze Polska Policja opublikowano już wyjaśnienie.

Wstępne czynności kontrolne nie wykazały nieprawidłowości w działaniach policjantów usuwających nielegalne zgromadzenie. Słowa jakie padły, kierowane były nie do kobiety, a do mł. asp. Mateusza „siadaj Kulson”, co potwierdzili obecni na miejscu działań – czytamy w oświadczeniu.

I rzeczywiście, jeżeli dokładnie wsłuchamy się w poniższe nagranie, wyraźnie pada polecenie „siadaj Kulson”, które kierowanie jest do policjanta biorącego udział w interwencji.

Warto przeczytać: Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017. Zobacz pierwszy spot promujący wydarzenie [WIDEO]

Podziel się