Szukaj

Śląsk: akcja policji zakończona sukcesem. Antyterroryści uwolnili porwaną żonę biznesmena [WIDEO]

29-11-2017 18:14
Uwolnienie żony biznesmena Fot. Policja Śląska / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowała Komenda Głowna Policji, funkcjonariusze właśnie uwolnili porwaną 43-letnią żonę śląskiego biznesmena, a następnie aresztowali trzech sprawców. Ta jedna z największych operacji w historii polskiej policji została uwieczniona na nagraniu.

Jak relacjonował nadinspektor Jarosław Szymczyk, ta głośna sprawa zakończyła się szczęśliwie, dzięki ciężkiej pracy wielu osób:

Sprawa miała swój początek 13 listopada, kiedy w godzinach popołudniowych 43-letnia mieszkanka woj. śląskiego została zatrzymana do, jak się później okazało, fikcyjnej kontroli drogowej przez osoby używające elementów zbliżonych do policyjnego ubioru. (…)

Blisko 200 policjantów było zaangażowanych w uwolnienie żony biznesmena porwanej dla okupu i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. Ten cel udało się osiągnąć po trzech dniach, po przekazaniu sprawcom żądanego okupu. Kobieta została uwolniona w dobrym stanie zdrowia, bez jakichkolwiek obrażeń.

Koniecznie przeczytaj: USA: Szokujące nagranie z akcji policyjnej. Czy to była egzekucja? Policjant zastrzelił nieuzbrojonego mężczyznę, który błagał go o litość [WIDEO]

Czytaj też: Wstrząsające nagranie ze stacji benzynowej w USA. Porwana kobieta ucieka z bagażnika samochodu [WIDEO]

Komendant główny policji dodał również:

Od 16 listopada prowadzono czynności ukierunkowane na zebranie materiału dowodowego, który miał doprowadzić do zatrzymania sprawców. Ten efekt został osiągnięty w miniony poniedziałek, kiedy zatrzymano trzeciego z mężczyzn podejrzewanych o dokonanie przestępstwa.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa zatrzymano łącznie trzech mężczyzn mieszkających w województwie śląskim. Byli już wcześniej znani policji, gdyż dotychczas dopuszczali się rozbojów, pobić, a także aktywnie działali w grupach handlujących narkotykami.

Poniżej nagranie z przeprowadzonej akcji policyjnej:

Warto przeczytać: Obywatele RP chcieli zrobić zadymę i zakłócić Marsz Niepodległości. Nie wyszło. Do akcji wkroczyła policja [FOTO + WIDEO]

Podziel się