Szukaj

Policja zatrzymała ciężarówkę nielegalnie przewożącą śmieci. Odpady pochodzące z Niemiec miały trafić na składowisko pod Opolem

14-06-2018 22:31
Nielegalny transport śmieci z Niemiec Fot. Opole News / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, kilka dni temu funkcjonariusze opolskiej policji zatrzymali ciężarówkę, w której nielegalnie przewożono odpady komunalne z Niemiec. Inspektorat Transportu Drogowego ustalił, iż śmieci miały trafić na dzikie składowisko znajdujące w Dąbrowie Niemodlińskiej pod Opolem.

Podczas rutynowej kontroli ciężarówki okazało się, że nie przewożono w niej zamiast plastiku, jak zapisano w dokumentach, lecz 54 paczki sprasowanych odpadów komunalnych z Niemiec.                            

Jak poinformowała zastępca Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Opolu, Anna Łysy, wobec przewoźnika wszczęto już postępowanie administracyjne. Według ustaleń ITD, odpady miały trafić na nielegalne składowisko w Dąbrowie Niemodlińskiej pod Opolem. Późniejsza kontrola ekspertów wykazała, że znajdują się w nim zbiorniki  mogące zawierać 50 tysięcy litrów trujących substancji.

Koniecznie przeczytaj: Ministerstwo Środowiska ujawniło dane o transporcie śmieci do Polski. Statystyki są zatrważające [foto]

Czytaj też: Olsztyn: Prezes ZGOK-u wskazał przyczynę niedawnego pożaru wysypiska śmieci: „To wina rządowego programu 500+”

Z doniesień medialnych wynika również, iż właściciel tego składowiska, 35-letni mieszkaniec województwa śląskiego został już zatrzymany przez policję, a następnie decyzją sądu trafił do aresztu na dwa miesiące.

Warto przeczytać: Nielegalny imigrant wpadł podczas kontroli na lotnisku. Legitymował się nieudolnie podrobionym polskim paszportem

Podziel się