Szukaj

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o atak nożem na b. prezydenta Siedlec. To 38-letni Dejan Apastasi S. [foto]

01-04-2019 16:33
Dejan Apastasi S. Fot. Życie Siedleckie / Facebook
Podziel się

Kilka godzin po ataku nożem na Wojciecha Kudelskiego policja zatrzymała podejrzanego. To 38-letni Dejan Apastasi S., mieszkaniec Siedlec.

Mężczyzna jest obywatelem Polski i został zatrzymany w mieszkaniu, do którego remontu został wynajęty – podaje Wirtualna Polska.

38-latek nie był zaskoczony pojawieniem się policji – poinformowała z rozmowie z WP rzecznik prasowy mazowieckiej policji, podinsp. Katarzyna Kucharska. Według policji mężczyzna prawdopodobnie działał sam.

Podejrzany ma zostać teraz przesłuchany. Atak nożem na byłego prezydenta Siedlec został wstępnie zakwalifikowany jako próba zabójstwa, za co grozi dożywocie.

Koniecznie przeczytaj: Nożownik ciężko ranił prezydenta Gdańska na finale WOŚP. Paweł Adamowicz był reanimowany [wideo+foto]

Czytaj też: Krwawy atak nożownika w Norymberdze. Ciężko ranne kobiety walczą w szpitalu o życie

Do ataku na Wojciecha Kudelskiego doszło rano w pobliżu domu samorządowca przy ul. Świrskiego w Siedlcach. Były prezydent miasta, obecnie radny PiS sejmiku mazowieckiego, wracał do domu z porannej mszy. Napastnik zaatakował go nożem, celował w serce. Samorządowiec z ciężkimi obrażeniami zagrażającymi życiu trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Na chwilę obecną stan Kudelskiego określany jest jako stabilny.

Jak podaje policja, wizerunek podejrzanego udało się ustalić na podstawie zapisu monitoringu.

(Zatrzymany - przyp. red.) był ostatnim użytkownikiem pojazdu uchwyconego przez monitoring na miejscu zdarzenia i który najprawdopodobniej ma związek z tym zdarzeniem

- powiedziała prokurator Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, cytowana przez WP.

Poniżej zdjęcia zatrzymanego mężczyzny.

Warto przeczytać: Nożownik zaatakował urzędników w Newcastle

Podziel się