Szukaj

Policja reaguje na manipulację lewicy ws. Marszu Niepodległości: „Proszę nie wprowadzać w błąd opinii publicznej!” [foto]

12-11-2018 22:14
Manipulacja ze zdjęciem FN Fot. Polska Policja / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Niektóre środowiska w Polsce usiłują odwodnić, że ulicami Warszawy w dniu Święta Niepodległości przeszli faszyści. Polska policja postanowiła się odnieść do jednej z takich manipulacji.

Funkcjonariusze skomentowali fotografię krążącą w sieci, która miała rzekomo przedstawiać sytuację z wczorajszego Marszu Niepodległości. Szybko okazało się, że zdjęcie rozpowszechniane m.in. przez dziennikarza „Gazety Wyborczej” Wojciecha Czuchnowskiego, byłe posłanki Nowoczesnej Joannę Schmidt i Joannę Scheuring-Wielgus oraz europosłankę PO Danutę Jazłowiecką zostało zrobione w ubiegłym roku i nie w Polsce, a we Włoszech.

Koniecznie przeczytaj: Niesamowity spot. Organizatorzy opublikowali oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2018 [wideo]

Czytaj też: Znamy już oficjalne hasło Marszu Niepodległości 2018. Idealne na 100-lecie nieodległości Polski [wideo]

Zdjęcie z 8 grudnia 2017 r. zrobione we Włoszech. Domyślamy się, że niektórzy oczekiwali burd, ale dzięki @PolskaPolicja było bezpiecznie. Proszę takimi zdjęciami nie wprowadzać w błąd opinii publicznej!

- napisano na profilu Polskiej Policji.

Warto przeczytać: Jest porozumienie organizatorów Marszu Niepodległości i rządu! 11 listopada obędzie się wspólny marsz

Podziel się