Szukaj

Policja ostrzega: woda Żywiec może być skażona! Mieszkaniec Bolesławca ma poparzony przełyk

22-09-2016 21:28
Woda mineralna w butelkach Fot. Ricardo Bernardo / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Mieszkaniec Bolesławca trafił do szpitala z poparzeniami gardła, po tym jak napił się wody Żywioł Żywiec Zdrój z 0,5 litrowej butelki. Woda była oryginalnie zapakowana i wystarczyło dwa łyki, aby poszkodowany mężczyzna doznał poważnych obrażeń. Po przeprowadzeniu testów okazało się, że woda jest zatruta chlorem lub jego pochodną.

W sklepów mają być wycofane dwie serie wody Żywioł Żywiec Zdrój mocno gazowana, które sprzedawane były w butelkach 0,5 litrowych.

Woda była zafoliowana normalnie. Wyciągnąłem pierwszą z opakowania, chciałem się napić przed snem. Wziąłem dwa spore łyki. Poczułem, że to nie jest woda. Zaczęło mnie parzyć. Wyplułem wszystko na dywan. To było kwaśne, potwornie niedobre i żrące – tak opisał reporterom TVN całe zajście Pan Maciej.

Koniecznie przeczytaj: „Cichociemni” zniszczyli pomnik UPA w Werchracie na Podkarpaciu

Czytaj też: Naczelny „GP” chwalił premiera za to, że sprawdza, czy jego woda jest polska. Morawiecki sprowadził go na ziemię [wideo]

31-letni mieszkaniec Bolesławca czuje się już lepiej, jednak rany po poparzeniach przełyku i jamy ustnej będą goić się bardzo długo.

Prokuratura w Bolesławcu powiedziała, że woda, której napił się poszkodowany mężczyzna, kupiona była w zgrzewce – wszystkich butelek było 12, jedna pochodziła z innej serii. Po otwarciu wody wyczuwalny był chemiczny zapach. Po wstępnym przebadaniu jednej z butelek okazało się, że to chlor lub pochodna tej substancji. Na razie podjęto decyzję o wycofaniu serii Żywioł Żywiec Zdrój oznaczonych jako S 20/04/11:04/3/1 i S 08/08/08:49/3/1.

Główny Inspektorat Sanitarny zapowiedział, że przyjrzy się sprawie.

Warto przeczytać: W Izraelu oraz Syrii trwa walka z żywiołem. Powódź przeszła ulicami miast, zabierając ze sobą ludzi, zwierzęta oraz auta [wideo]

Podziel się