Szukaj

Policja i ABW zatrzymały Ukraińca. Robił sobie w Polsce nazistowskie zdjęcia w byłych obozach zagłady [wideo]

31-08-2018 15:23
Ukrainiec zatrzymany przez ABW Lubelska Policja/Facebook / screen
Podziel się

Funkcjonariusze lubelskiej policji we współpracy z agentami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy, który zamieszczał w sieci swoje zdjęcia z gestami i symbolami nazistowskimi. Za propagowanie ustroju totalitarnego grozi mu do 2 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany przez lubelską policję z wydziału kryminalnego i antyterrorystów z ABW we wtorek 21 sierpnia w podwarszawskich Markach.

Chodzi o dwa zdarzenia, z lipca 2015 i kwietnia 2016 roku. Jedno ze zdjęć zrobionych na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie zawierało gesty i symbole nazistowskie. Kolejna fotografia wykonana w tym samym miejsce, wrzucona do sieci kilka miesięcy później przedstawiała Ukraińca ubranego w czarną koszulkę z wizerunkiem jednego z hitlerowskich przywódców.

Koniecznie przeczytaj: ABW aresztowała bojownika Państwa Islamskiego. W Polsce miał… status uchodźcy

Czytaj też: W Holandii zatrzymano nastolatka. Policja ostrzega przed zamachem

Dwa inne zdjęcia 26-latek zrobił sobie na tle Martyrologii Wielkopolan Fort VII w Poznaniu. Zawierały one symbole nawiązujące do niemieckiej zbrodniczej nazistowskiej organizacji SS.

Podobnych zdjęć miał zamieszczać w sieci więcej. Więcej o Ukraińcu propagującym nazizm tutaj.

Mężczyzna za każdym razem posługiwał się fałszywym imieniem i nazwiskiem. 26-latek w środę usłyszał trzy zarzuty publicznego propagowania ustroju faszystowskiego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Nagranie z zatrzymanym obywatelem Ukrainy tutaj.

Warto przeczytać: Sensacyjne zeznania funkcjonariusza ABW ws. afery Amber Gold. Podczas przesłuchania wyjaśnił, dlaczego służby chroniły Michała Tuska [wideo]

Podziel się