Szukaj

Wstrząsające słowa Polaka mieszkającego w Szwecji. Wyjaśnił, dlaczego zamierza wrócić do ojczyzny [wideo]

24-09-2018 20:39
Krzysztof Droben o powrocie do Polski Fot. Telewizja wPolsce / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Polski emigrant Krzysztof Droben, który mieszka od kilkudziesięciu lat w Szwecji był gościem telewizji internetowej wPolsce.pl. W trakcie programu opowiedział o obecnej, niezwykle dramatycznej sytuacji w tym skandynawskim kraju i tym samym wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na powrót do ojczyzny po tak długim okresie czasu.

W trakcie rozmowy Krzysztof Droben wyznał, że zdecydował się na powrót do Polski z powodu nielegalnych islamskich imigrantów, którzy negatywnie wpłynęli na jego dotychczasowe życie w Szwecji:

Wracamy do naszego rodzinnego miasta Bydgoszczy, do rodziny. Nie żałuję tego, że wracamy, ponieważ będziemy mogli w końcu trochę pożyć. Szwecja nie jest już tym krajem, którym była kiedyś. Szczególnie od 2015 r. do miasta (i Szwecji w ogóle) zaczęły napływać tysiące, jak to określił Jerzy Grunwald, „nachodżców”. Oni nie przybyli do kraju, by go budować, ale jedynie żeby korzystać. Oni traktują Europę jak bankomat.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: Nieudane obrzezanie niemowlaka. Podczas zabiegu spalono laserem penis

Czytaj też: Szwecja: Profesor wykładał o biologicznych i i anatomicznych różnicach płci. Teraz mogą spotkać go surowe konsekwencje

Podczas programu mężczyzna powiedział, że to masowa imigracja i poprawność polityczna sprawiły, że sytuacja w tym kraju stała aż tak zła:

Poziom edukacji w Szwecji się obniżył, brakuje pieniędzy na służbę zdrowia, policjanci odchodzą ze służby, bo muszą wyciszać sprawy strzelanin, gwałtów, rabunków. Nie wolno podawać narodowości sprawców tych przestępstw.

Polak opowiedział również o tym, jak szwedzkie media milczą na temat brutalnych przestępstw popełnianych przez nielegalnych „uchodźców”:

Przed gwiazdką 17-letnia dziewczyna została brutalnie zgwałcona na placu zabaw w Malmö. (…) Została zgwałcona przez czterech „nowoprzybyłych”. Skończyło się na tym, że polali jej krocze płynem do rozpalania grilla i podpalili. Policjant powiedział, że w ciągu 35-lat służby nie widział tak brutalnego gwałtu. W mediach nic nie można było zobaczyć i usłyszeć na ten temat.

Warto przeczytać: Szwecja: Policja znalazła ciało 24-letniej Polki. Zaginęła w niejasnych okolicznościach kilka miesięcy temu

Podziel się