Szukaj

Kto był najlepszym, a kto najgorszym politykiem 2018 roku? Zaskakujące wyniki sondażu

31-12-2018 13:43
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” przeprowadził sondaż podsumowujący mijający rok na polskiej scenie politycznej. Ankietowani mieli za zadanie wskazać najlepszego i najgorszego polityka 2018 roku. Jak prezentują się wyniki?

W trakcie badania respondenci mieli wyrazić swoje uznanie lub dezaprobatę dla poszczególnych polityków. W ten sposób zdecydowali, że najlepszymi politykami mijającego roku byli premier Mateusz Morawiecki oraz szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Obydwaj otrzymali po 21% głosów. Na podium znaleźli się również Robert Biedroń z 11-procentowym poparciem oraz prezydent Andrzej Duda, na którego wskazało 10% ankietowanych.  

Koniecznie przeczytaj: Unijni urzędnicy dostaną podwyżki. Tyle będzie teraz zarabiał Donald Tusk

Czytaj też: Szef Rady Europejskiej Donald Tusk wygłosił przemówienie w języku rumuńskim [wideo]

Najgorszym politykiem 2018 roku został prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, na którego wskazało 37% badanych. Na drugim miejscu znalazł się natomiast lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, który otrzymał 11% głosów.

Warto przeczytać: Tusk wyróżniony. Znalazł się na liście... „najważniejszych intelektualistów świata”. Szokujące uzasadnienie

Podziel się