Szukaj

Kto był najlepszym, a kto najgorszym politykiem 2018 roku? Zaskakujące wyniki sondażu

31-12-2018 13:43
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” przeprowadził sondaż podsumowujący mijający rok na polskiej scenie politycznej. Ankietowani mieli za zadanie wskazać najlepszego i najgorszego polityka 2018 roku. Jak prezentują się wyniki?

W trakcie badania respondenci mieli wyrazić swoje uznanie lub dezaprobatę dla poszczególnych polityków. W ten sposób zdecydowali, że najlepszymi politykami mijającego roku byli premier Mateusz Morawiecki oraz szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Obydwaj otrzymali po 21% głosów. Na podium znaleźli się również Robert Biedroń z 11-procentowym poparciem oraz prezydent Andrzej Duda, na którego wskazało 10% ankietowanych.  

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk spotkał się z Andrzejem Dudą. Obaj zmierzyli się wzrokiem [FOTO]

Czytaj też: Andrzej Duda czy Beata Szydło? W sondażu zapytano sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, kogo poparliby w wyborach prezydenckich

Najgorszym politykiem 2018 roku został prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, na którego wskazało 37% badanych. Na drugim miejscu znalazł się natomiast lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, który otrzymał 11% głosów.

Warto przeczytać: Kto wygrałby w II turze wyborów prezydenckich? Andrzej Duda czy Donald Tusk? Zaskakujące wyniki sondażu

Podziel się