Szukaj

Wyniki najnowszego sondażu dotyczącego polityków opozycji. Najlepszym kandydatem na premiera Władysław Kosiniak-Kamysz

02-01-2019 16:58
Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL Fot. Fakty RMF FM / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”, najlepszym kandydatem na premiera spośród opozycyjnych liderów jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Na kolejnych miejscach na podium uplasowali się Robert Biedroń i Paweł Kukiz oraz Grzegorz Schetyna.

Ankietowani zostali poproszeni o wskazanie polityka opozycji, który ich zdaniem, byłby najlepszym kandydatem na premiera w sytuacji, gdyby Zjednoczona Prawica straciła władzę po tegorocznych wyborach.

W sondaży zdecydowanie zwyciężył szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego wskazało 26% badanych. Na kolejnych miejscach uplasowali się Robert Biedroń i Paweł Kukiz z 16% poparciem oraz Grzegorz Schetyna, który otrzymał 10% głosów. Ostatnie miejsca przypadły Katarzynie Lubnauer (4%), a także Włodzimierzowi Czarzastemu (3%). Co warto podkreślić, aż 25% ankietowanych udzieliło odpowiedzi „trudno powiedzieć”.

Koniecznie przeczytaj: „Jezus Maria, nie mam więcej pytań”. Dziennikarz wybuchł śmiechem po odpowiedzi szefa PSL [wideo]

Czytaj też: Katarzyna Lubnauer o posłach, który opuścili klub Nowoczesnej: „Nie są już w partii. Mogą wstąpić do PO”

Jak się okazuje, 47% sympatyków PiS biorących udział w badaniu, wskazało na Pawła Kukiza. Z kolei 100% ankietowych popierających Ruch Narodowy udzieliło poparcia Grzegorzowi Schetynie, natomiast 42% wyborców popierających PO oraz elektorat partii Teraz! wybrał Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Warto przeczytać: Schmidt o Lubnauer i Gasiuk-Pihowicz: „Nie ma dwóch posłanek, które tak by się nie lubiły” [wideo]

Podziel się