Szukaj

SONDAŻ: Polacy stanowczo przeciwko relokacji imigrantów. Nawet kosztem członkowstwa w UE [WIDEO]

05-07-2017 15:16
Polacy o relokacji, sonda, W-wa Fot. Media Narodowe / youtube / screen YouTube
Podziel się

Ponad połowa ankietowanych opowiedziała się za odmową przyjmowania imigrantów z krajów muzułmańskich, nawet jeśli wiązałoby się to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej.

Sondaż na temat przyjmowania imigrantów w czerwcu br. na zlecenie tygodnika „Polityka” przeprowadził IBRIS. Zapytano o to 1000 osób.

Uczestnicy badania odpowiadali m.in. na pytania, czy Polska powinna przyjmować uchodźców, gdyby Komisja Europejska ograniczyła wypłaty dotacji dla naszego kraju, oraz gdyby alternatywą było opuszczenie Unii Europejskiej.

W obu przypadkach zdecydowana większość ankietowanych stanowczo opowiedziała się przeciwko relokacji muzułmańskich imigrantów.

Koniecznie przeczytaj: Korupcja i molestowanie w obozie dla uchodźców

Czytaj też: Polak z Wielkiej Brytanii mówi o „nachodźcach” i dyktacie siły w UE [WIDEO]

Aż 51,2 procent badanych zdecydowanie wolałoby opuszczenie przez Polskę UE, niż przyjmowanie imigrantów. Przeciw był 37,5 procent respondentów.

Również groźba utraty lub ograniczenia wypłaty funduszy unijnych nie wystraszyła Polaków. W takiej sytuacji za odmową przyjmowania imigrantów opowiedziało się aż 56 procent ankietowanych.

Sondaż IBRIS dla „Polityki” pokazuje, jak niedawny jeszcze euroentuzjazm Polaków gaśnie pod wpływem błędnej polityki Brukseli, a także arogancji unijnych urzędników i gróźb, jakie Komisja Europejska i czołowi europejscy politycy (m.in. prezydent Francji) kierują pod adresem naszego kraju.

Podobne zdanie na temat przyjmowania przez Polskę muzułmańskich imigrantów mają mieszkańcy Warszawy, uczestnicy sondażu ulicznego przeprowadzonego przez Media Narodowe. Nieliczni, którzy skłonni są poprzeć relokację, zaznaczają, że warunkiem jest dokładna weryfikacja imigrantów.

Warto przeczytać: Prezydent Poznania zapowiedział, że przyjmie uchodźców

Podziel się