Szukaj

„Pojawienie się Nowoczesnej wzniosło debilizm klasy politycznej na wyżyny”

03-10-2016 10:25
Ryszard Petru, Ryszard Petru, listopad 2015 Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Redaktor „Najwyższego Czasu”, Tomasz Sommer umieścił w sobotę na swoim profilu Facebook wpis, w którym krytycznie podsumował aktywność polityczną Nowoczesnej i odniósł się do wpadek pojedynczych członków partii, Ryszarda Petru, Joanny Scheuring-Wielgus i Kamili Gasiuk-Pihowicz.

Publicysta napisał we wpisie:

Czy wy też macie wrażenie, że pojawienie się Nowoczesnej wzniosło debilizm klasy politycznej na dotąd nieosiągalne wyżyny? Ten bankier, co nie umie zrobić przelewu, Myszka Agresorka i jej mąż warty minus 20 milionów i jeszcze dzisiejsza gwiazda wieczoru, posłanka, która donosi na księdza i chwali się, że mówią o niej "Niezła Dupeczka". Kto na to towarzystwo głosował?

Sommer dołączył link do sławnego już nagrania, na którym posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus w ramach manifestacji związanej z „czarnym protestem” wykrzykuje „Stop dyktaturze kobiet!”. Nowe „motto” dość szybko zostało podłapane przez uczestników proaborcyjnej manifestacji i dopiero po jakimś czasie ktoś zwrócił uwagę Scheuring-Wielgus, że chyba miała na myśli mężczyzn.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru krytykuje reformę edukacji i zalicza kolejną wpadkę!

Czytaj też: Grożono śmiercią posłance Nowoczesnej. Szokujące nagranie odtworzyła w Sejmie

Redaktor odniósł się to wcześniejszego zachowania posłanki, która wspominała, jak w pierwszych dniach w Sejmie mówiono do niej „niezła dupeczka” oraz przypomniał, że doniosła na ks. Międlara do prokuratury.

Sommer nawiązał też oczywiście do lidera partii, Ryszarda Petru, który przez „niedopatrzenie” stracił miliony (Nowoczesna straci miliony. Bankowiec Petru nie potrafi zrobić przelewu). Przypomniał także, że to mąż posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz, który był skarbnikiem partii, przyczynił się do tego, że PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe Nowoczesnej.

Dlaczego redaktor nazwał posłankę Myszką Agresorką? Publicysta nazwiązał do kłótni Gasiuk-Pihowicz z posłanką Prawa i Sprawiedliwości, Krystyną Pawłowicz. Ostra wymiana zdań między obiema paniami miała miejsce w kwietniu tego roku, podczas posiedzenia sejmowej komisji, która opiniowała wniosek w sprawie wyboru na sędziego TK kandydata PiS. Nagranie poniżej:

Aktywność Nowoczesnej ostatnio praktycznie wiąże się z kolejnymi politycznymi wpadkami. W niedzielę znowu „zabłysnął” Ryszard Petru, który wysyłał chłopaków do ginekologa:

Dzisiaj formalnie można uprawiać seks od 15. roku życia, ale żeby do ginekologa dziewczyna czy chłopak się wybrał, musi iść z rodzicami - powiedział lider Nowoczesnej.

Warto przeczytać: Nowoczesna straci miliony. Bankowiec Petru nie potrafi zrobić przelewu

Podziel się