Szukaj

Pogórze: Dramatyczny wypadek. Mężczyzna pomógł kobiecie poszkodowanej w wypadku. Zginął na oczach bliskich

05-09-2018 21:52
Droga ekspresowa s 52 Fot. geo573 / Wikimedia.com / CC BY 3.0
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, do tragicznego zdarzenia doszło na wiadukcie drogi ekspresowej w Pogórzu. 36-letni mężczyzna, który pomógł poszkodowanej w wypadku kobiecie przez swoją nieuwagę spadł z wysokości 10 metrów, w wyniku czego poniósł się śmierć na miejscu.

Z relacji mediów wynika, że w nocy z wtorku na środę najpierw doszło do wypadku na wiadukcie znajdującym się na drodze ekspresowej S52. Jadąca w kierunku Bielska-Białej 27-letnia kobieta wpadła w poślizg i uderzyła w bariery ochronne. Po chwili, obok miejsca tego zdarzenia, przejeżdżał ze swoją rodziną 36-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Mężczyzna widząc rozbity samochód, zatrzymał swój pojazd na poboczu. By dotrzeć do zniszczonego auta, musiał przejść przez barierki ochronne oddzielające jezdnie. Pomiędzy nimi była szczelina.

Koniecznie przeczytaj: Tragiczny wypadek na obwodnicy Nysy. Zginęło 5 osób w tym 2-letnie dziecko [wideo+foto]

Czytaj też: Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. Zginęli świadek i drużba, którzy wieźli obrączki na ślub [wideo]

W rozmowie z portalem TVP Info, asp. Krzysztof Pawlik z KPP w Cieszynie powiedział, że mężczyzna udzielił niezbędnej pomocy, jednak, gdy wracał do swojego samochodu, wpadł w szczelinę znajdującą się pomiędzy barierkami: 

Mężczyzna pokonał przeszkodę, podszedł do poszkodowanej kobiety, rozmawiał z nią, wezwał pogotowie i pomoc drogową. Jednak, wracając, najprawdopodobniej nie zauważył szczeliny pomiędzy jezdniami i spadł z 10 metrów.

Do poszkodowanego natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, mężczyzna nie przeżył jednak wypadku.

27-latka za niedostosowanie prędkości do warunków i spowodowanie kolizji otrzymała mandat. Policjanci podkreślili, że mężczyzna miał jak najlepsze intencje, jednak zaapelowali, aby przy zabezpieczaniu miejsca wypadku lub udzielaniu pomocy innym na drodze, dbać o własne bezpieczeństwo.

Warto przeczytać: Groźny wypadek w Kaliszu. Seicento roztrzaskane po zderzeniu z autobusem miejskim [wideo]

Podziel się