Szukaj

Podobizna Karola Marksa na kongresie partii Razem

01-06-2017 13:50
Kongres partii Razem i zdjęcie Karola Marksa Fot. wycieki_razem / wykop / screen
Podziel się

Podczas kongresu partii Razem na wielkim ekranie wyświetlano podobiznę Karola Marksa. Konstytucja RP zakazuje propagowania komunizmu. Z komentarzy członków Razem wynika, że mieli tego świadomość.

Fotografia, na której widać członków Razem podczas kongresu tej partii, zaś w tle ogromną podobiznę Karola Marksa, ideologa i współtwórcy komunizmu, to screenshot z prywatnej grupy na Facebooku partii Razem, który w serwisie wykop.pl udostępnił użytkownik podpisujący się jako „wycieki razem”.

Oprócz zdjęcia, można też przeczytać facebookową korespondencję członków wewnętrznej grupy partii Razem. Wynika z nich jasno, że mieli oni świadomość ryzyka, jakie niesie zamieszczenie zdjęcia z widoczną podobizną Karola Marksa.

Koniecznie przeczytaj: Razem wezwała do bojkotu Cisowianki za działalność prolife prezesa spółki. Internauci zareagowali wprost odwrotnie [FOTO]

Czytaj też: Działaczka Razem znokautowana w „Młodzież kontra” przez Dominika Tarczyńskiego [WIDEO]

Mam nadzieje, że to nie wycieknie! Po co tak ryzykujecie? - napisała w komentarzach jedna z członkiń wewnętrznej grupy Razem.

Można tylko domniemywać, czy obawy te związane są ze świadomością złamania zapisanego w Konstytucji RP zakazu propagowania komunizmu i prowadzenia działalności przez partie polityczne o takim profilu ideowym, czy może członkowie Razem obawiają się zdradzenia opinii publicznej rzeczywistego, marksistowskiego charakteru swojego ugrupowania.

To ostatnie nie byłoby zresztą zaskoczeniem. Adrian Zandberg, jeden z liderów Razem, było członkiem lewicowej organizacji Młodzi Socjaliści; podczas jej wiecu zrobiono mu zdjęcie w koszulce z podobizną właśnie Karola Marksa.

Warto przeczytać: Zamachowcy w Paryżu. Tym razem udało się zapobiec tragedii [FOTO]

Podziel się