Szukaj

Tragedia w Puszczykowie: Pociąg wjechał w karetkę pogotowia. Dwie osoby nie żyją, trzecia walczy o życie [foto]

03-04-2019 17:19 (aktualizacja: 03-04-2019 17:32)
wypadek w Puszczykowie Fot. Poznań 998-Fotografia Ratownicza / Facebook
Podziel się

Dzisiaj przed godz. 16.00 w Puszczykowie (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego wypadku. Karetka pogotowia utknęła między rogatkami. Wjechał w nią pociąg Intercity.

O zdarzeniu informuje „Głos Wielkopolski”. Strażacy zgłoszenie o wypadku otrzymali ok. godz. 15.45. Cały czas trwa akcja ratunkowa. Na miejscu pracuje policja, dziewięć zastępów straży pożarnej i służby ratunkowe. Ruch kolejowy na trasie został wstrzymany.

W wypadku zginęły dwie osoby, trzecia, ciężko ranna, została przetransportowana do szpitala. W karetce jechali lekarz i dwóch ratowników medycznych. RMF FM podaje, że ofiary śmiertelne to lekarz i jeden z ratowników medycznych.

Koniecznie przeczytaj: Przerażający wypadek na przejeździe kolejowym koło Torunia. Kierowca wjechał wprost pod rozpędzony pociąg [WIDEO]

Czytaj też: Drastyczne nagranie. Nierozważny kierowca wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Policja opublikowała film ku przestrodze [wideo]

Karetka utknęła między szlabanami. Ambulans znajdował się na przejeździe kolejowym przez dłuższą chwilę, ale mimo tego rogatki nie zostały otwarte. PKP podaje, że ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo.

W karetkę uderzył rozpędzony skład relacji Katowice-Gdynia. Ambulans został dosłownie zmiażdżony. Wrak pojazdu znalazł się kilkadziesiąt metrów od miejsca zderzenia.

PKP poinformowało, że nie ma rannych wśród pasażerów pociągu i pracowników obsługi.

Okoliczności wypadku ma wyjaśnić specjalna komisja.

Warto przeczytać: Rzeszów: Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia [wideo]

Podziel się