Szukaj

Pocałunek Trumpa i Putina. Kontrowersyjna okładka „Tygodnika Powszechnego” [FOTO]

16-11-2016 14:04
Okładka Tygodnika Powszecznego - Trump i Putin Fot. Tygodnik Powszechny / Internet / screen
Podziel się

Jednym z argumentów przeciwników prezydenta-elekta Donalda Trumpa, także w Polsce, jest jego rzekome umiłowanie Rosji. Podobne zdanie ma „Tygodnik Powszechny”, który postanowił „przyozdobić” okładkę najnowszego wydania kolorowym rysunkiem przedstawiającym pocałunek Władimira Putina i Donalda Trumpa.

Krytycy Donalda Trumpa zarzucają mu m.in. rusofilię. Wielu jego przeciwnikom nie podobają się wypowiedzi prezydenta-elekta, który już przed wyborami zaznaczał, że chce unormowania napiętych stosunków z Rosją. Trump jakiś czas temu stwierdził też, że interwencja w sprawie Krymu nie jest konieczna, jeżeli mieszkańcy tego terenu chcą przyłączenia półwyspu do Rosji.

To, co dzieje się teraz (w stosunkach między Rosją i USA — red.) jest bezsensowne (…) Szczerze mówiąc myślę, że Putin jest osobą, z którą naprawdę bym się dogadał. Jestem za to mocno krytykowany – mówił jeszcze przed wyborami amerykański prezydent-elekt.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump kupuje 2 dzieci – to nagranie stało się hitem! [WIDEO]

Czytaj też: Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

Po wygranej w wyborach Trump potwierdził swoje stanowisko i przeprowadził z Putinem rozmowę, w której wyraził chęć ocieplenia stosunków między Rosją a Stanami Zjednoczonymi.

Takie zachowanie prezydenta-elektra wyraźnie nie podoba się „Tygodnikowi Powszechnemu”, który postanowił dać upust swojej frustracji, zamieszczając poniższą okładkę:

Okładka Tygodnika Powszecznego - pocałunek Donalda Trumpa i Władimira Putina

Warto przeczytać: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Podziel się