Szukaj

Po występie Szczerby parlamentarzysta postuluje badanie polityków alkomatem i narkotestem [WIDEO]

14-06-2017 20:05
Paweł Grabowski, poseł, Kukiz`15 Fot. Skarbnica Kultury / youtube / screen YouTube
Podziel się

Paweł Grabowski z klubu Kukiz`15 zaproponował, żeby przed wystąpieniami w mediach politycy byli badani na obecność w organizmie alkoholu lub narkotyków. To reakcja na niedawne skandaliczne i dziwne zachowanie w TVP posła Michała Szczerby z Platformy Obywatelskiej.

Swoim pomysłem parlamentarzysta Kukiz`15 podzielił się ze słuchaczami Radia Opole, goszcząc w audycji „Poglądy i osądy”. Jak sam przyznał, pomysł nasunął mu się po niedawnej wizycie w studiu telewizyjnym, kiedy był świadkiem niezrozumiałego zachowania Michała Szczerby z Platformy Obywatelskiej.

Poseł PO nie odpowiadał wówczas na pytania prowadzącego program, nie dopuszczał też do głosu Grabowskiego. Nagranie „Gościa Wiadomości” TVP i TVP Info z 10 czerwca poniżej:

Koniecznie przeczytaj: Piotr Liroy Marzec wykluczony z klubu Kukiz’15

Czytaj też: Paweł Kukiz o korytarzach humanitarnych: „Priorytetem powinna być pomoc dla potrzebujących Polaków” [WIDEO]

Warto rozważyć taki pomysł po to, żeby w mediach przekazywać rzetelne i prawdziwe informacje – przekonywał Paweł Grabowski.

Wyjaśniał też, że nie zawsze zachowanie polityków w telewizji jest efektem wyłącznie emocji.

W debacie publicznej często widzimy rozemocjonowanych, w dziwny sposób zachowujących się posłów. Miałem okazję rozmawiać z osobami, które reprezentowały daną partię będąc pod wpływem alkoholu – powiedział.

Jego zdaniem, jeżeli zachowanie przychodzącego do studia polityka budzi podejrzenia, to powinien po prostu zostać zbadany.

Tak poseł Paweł Grabowski na antenie Radia Opole skomentował zachowanie Michała Szczerby i potrzebę badań polityków przed występami w mediach:

Warto przeczytać: Absurdalny „argument” Szczerby ws. uchodźców. Zaczął mówić o… wyrzucaniu niechcianych dzieci do wody [WIDEO]

Podziel się