Szukaj

PO przeszło specjalne szkolenie na wypadek wizyty... CBA. Kapitalny komentarz posła: „To jest tak genialne, że aż podpowiem posłom PO... [FOTO]

26-01-2018 10:01
Platforma Obywatelska traci dwóch polityków Fot. Platforma Obywatelska RP / flikcr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Wielu działaczy Platformy Obywatelskiej coraz bardziej obawia się potencjalnego spotkania z agentami CBA. Dlatego też, zarząd tej partii zdecydował o zorganizowaniu specjalnego szkolenia. Podczas niego parlamentarzyści PO uczyli się jak skutecznie korzystać z immunitetu poselskiego, a także przyswajali informacje na temat skutecznych działań, które należy podjąć podczas wizyty agentów w domu.

Jak podaje portal newsweek.pl, niniejsze szkolenie zatrwożonych parlamentarzystów przeprowadził były prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Arkadiusz Matusiak specjalizujący się w ściganiu przestępstw o charakterze korupcyjnym. Podczas kursu działacze PO zostali poinformowani o tym, jak i kiedy należy korzystać z immunitetu poselskiego, a także jak zachowywać się podczas przeszukiwania domu przez funkcjonariuszy CBA.

Koniecznie przeczytaj: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Czytaj też: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Kurs dosadnie skomentowali działacze obozu Zjednoczonej Prawicy. Głos w tej sprawie zabrali między innymi wiceszef CBA Maciej Wąsik oraz poseł PiS-u Sebastian Kaleta. Pierwszy z nich w komentarzu udzielonym na prośbę portalu niezależna.pl powiedział:

Najwyraźniej przewidują tego typu sytuacje. Widać było duże zapotrzebowanie wśród posłów Platformy do tego, żeby przygotować się na taką sytuację, ale to jest ich ocena sytuacji, nie moja. No najwyraźniej wyciągnęli takie wnioski na podstawie jakichś danych, które posiadają. Może wiele osób zgłaszało taką potrzebę, skoro kierownictwo zorganizowało takie szkolenie.

Natomiast poseł Sebastian Kaleta w swoim wpisie na Twitterze tak skomentował szkolenie PO:

To jest tak genialne, że aż podpowiem posłom PO. Wystarczy nie kraść. Wtedy wizyty CBA się obawiać nie musicie.

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska za czasów swoich rządów nie tylko nie usuwała pomników komunistów. Ona im jeszcze stawiała nowe

Podziel się