Szukaj

PO znowu dostaje baty! „Nasze pokolenie nigdy wam tego nie zapomni” [WIDEO]

05-07-2017 16:46
Anna Siarkowska, poseł, Republikanie Fot. Adrian Grycuk / wikipedia / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

Politycy opozycji nie sądzili, że sejmowy atak na rząd skończy się dla nich w taki sposób. Kiedy zarzucali policji nadużycia, usłyszeli, co działo się za ich rządów.

Pretekstem do środowej (5.07) debaty nad wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych była nagłośniona niedawno śmierć 25-latka na komisariacie we Wrocławiu.

Podczas sejmowej debaty politycy Platformy Obywatelskiej zarzucali ekipie rządzącej łamanie praw człowieka, padły słowa o „krwi na rękach”.

Wniosek Platformy upadł. Wcześniej jednak politycy obecnej opozycji wysłuchali, co o ich postępowaniu sądzą przedstawiciele nie tylko rządzącej większości. Przypomniano im też, jakich nadużyć dopuszczała się policja w okresie rządów PO.

Koniecznie przeczytaj: Siarkowska o Unii Europejskiej: „Traci rację bytu, trzeba szukać alternatywy” [WIDEO]

Czytaj też: Platforma Obywatelska zamierza agitować Polaków wypoczywających nad Bałtykiem. Politycy pojawią się na plażach

Zastraszanie, zatrzymywanie, szykany, czy nawet bestialskie skopanie jednego z uczestników przez funkcjonariusza policji – wyliczała Anna Siarkowska z Republikanów, przypominając o zachowaniu policji wobec uczestników Marszu Niepodległości.

Wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka nazwała „krzykiem rozpaczy”, a samą Platformę określiła mianem „politycznego bankruta”.

Powiem krótko: Nasze pokolenie wam tego nie zapomni. Nie zapomni wam tego, że nas gazowaliście, że do nas strzelaliście. Nasze pokolenie wam tego nie zapomni – podsumowała.

Warto przeczytać: Posłanka ostro o proteście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Podziel się