Szukaj

Prezes fundacji „Łączka” Tadeusz Płużański stanowczo o przyjęciu ustawy 447. „Stwarza furtkę, żeby Polska stała się bankrutem” [wideo]

27-04-2018 17:37
Tadeusz Płużański Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Prezes Fundacji „Łączka”, znany publicysta oraz historyk, Tadeusz Płużański podczas niedawnego wywiadu na antenie Telewizji Republika niezwykle dosadnie skomentował przyjęcie przez amerykański Kongres ustawy 447. Jak przyznał, te nowo przyjęte przepisy są bardzo niebezpieczne dla naszego kraju.

Podczas rozmowy prezes Tadeusz Płużański stwierdził, że ustawa 447 jest obecnie przez wielu bagatelizowana. Tymczasem, jego zdaniem, daje ona możliwość zniszczenia naszego kraju pod względem finansowym: 

Ustawa 447 jest często bagatelizowana, a jest szalenie groźna. Stwarza furtkę, żeby Polskę zniszczyć, żeby Polska stała się bankrutem.

W trakcie wywiadu publicysta przypomniał, że Polonia w USA niemal cały czas pracuje nad tym, by prezydent Donald Trump nie podpisał tej antypolskiej ustawy. Jak dodał, osiągnięcia tego celu nie ułatwiają również obecnie napięte stosunki polsko-izraelskie:

Koniecznie przeczytaj: Prawie 200 stron raportu o tym, jak Polacy „prześladują” Ukraińców. Projekt powstał dzięki Fundacji im. Stefana Batorego

Czytaj też: Jonny Daniels idzie śladami Jana Tomasza Grossa? „Liczba Polaków, którzy mordowali Żydów była większa niż chcieliby tego Polacy"

Mam nadzieje, że ustawę zablokuje Donald Trump. Polonia w USA silnie nad tym pracuje. Do tej pory nie mieliśmy jeszcze tak napiętych stosunków z Izraelem.

Podczas rozmowy prezes Fundacji „Łączka” powiedział również, że ustawa 447 to kolejny, po podpisanej za rządów Donalda Tuska Deklaracji Terezińskiej, dokument służący temu, by środowiska żydowskie mogły łatwiej walczyć o odzyskanie swojego rzekomo zagrabionego mienia:      

Bardziej niebezpieczna jest Deklaracja Terezińska, którą podpisano za czasów Tuska. To są cegiełki tej samej konstrukcji i mają na celu restytucję mienia żydowskiego. Z jednej strony ustawa i deklaracja są orężem przeciwko Polsce. Polska stara się też restytuować swoje mienie, np. reparacje od Niemców, reprywatyzacja, ustawa nowelizująca IPN, to są dwie szale. Być może to ma sprawić, żebyśmy zaniechali restytucji mienia. Trzeba rozróżnić dwie rzeczy: stosunek Ameryki do nas, a z drugiej stosunki Polski z Izraelem. Te relacje nie są złe. Tu chodzi o żydowskie lobby. To oni naciskają

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Premier Mateusz Morawiecki przyznał specjalną rentę Tomaszowi Komendzie. „Nic nie wynagrodzi cierpień, jakich doznał, ale sprawiedliwe państwo musi pomóc”

Podziel się