Szukaj

Ten rajd pirata drogowego mógł zakończyć się tragicznie. Na szczęście nikt nie ucierpiał [wideo]

21-08-2018 18:49
Pirat drogowy pod Jelenią Górą Fot. dolnośląska Policja / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal wp.pl, 36-letni pirat drogowy w ciągu 40 s. zdołał naruszyć kilka przepisów ruchu drogowego. Podczas swojej nieodpowiedzialnej jazdy mężczyzna wyprzedzał samochody na podwójnej ciągłej, ignorował ograniczenia prędkości, a także zmuszał pozostałych kierowców do zjeżdżania na bok. Policjanci, którzy byli naocznymi świadkami tego zdarzenia zatrzymali go, odebrali mu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu.

Nieodpowiedzialny kierowca poruszał się swoim samochodem na trasie z Jeleniej Góry do Karpacza. W pewnym momencie w niedozwolony sposób wyprzedził również  nieoznakowany radiowóz policyjny. W rozmowie z Wirtualną Polską podkom. Edyta Bagrowska potwierdziła, że funkcjonariusze nie tylko przeprowadzili skuteczny pościg, ale również nagrali szereg wykroczeń ściganego mężczyzny:

Jechał za policyjnym nieoznakowanym radiowozem, wyposażonym w wideorejestrator. W pewnym momencie przyspieszył i zaczął wyprzedzać. Żeby uniknąć zderzenia, inni kierowcy musieli zjechać z pasa. Swój manewr mężczyzna zakończył na łuku drogi na podwójnej linii ciągłej. Dalej, przy ograniczeniu prędkości do 90 km, 36-latek miał na liczniku 139 km/h. Wyprzedzał też kolejne auto na skrzyżowaniu. Następny pomiar prędkości wykazał, że kierowca przyspieszył do 179 km/h. 

Koniecznie przeczytaj: Zielona Góra: Kompletnie pijany Ukrainiec wypadł z drogi. Śmiał się, kiedy zatrzymała go policja [foto]

Czytaj też: To nagranie robi furorę w sieci. Policja ochrania kaczą rodzinę. Internauci komentują [wideo]

Okazało się, iż 36-letniemu kierowcy naliczono 34 punkty karne, co skutkowało odebraniem prawa jazdy i skierowaniem sprawy do sądu.

Nagranie można zobaczyć:TUTAJ

Warto przeczytać: Szokujące nagranie z Radomia. Zamknął płaczące dziecko w pralce i się śmiał. Policja zatrzymała trzy osoby [wideo]

Podziel się