Szukaj

Piotr Misiło skomentował defiladę konstytucji. „Jezus nie miałby nic przeciwko koszulce z napisem Konstytucja”

23-08-2018 14:52
Piotr Misiło, Nowoczesna Fot. Polskie Radio / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W środę goszczący w Polskim Radiu 24 poseł Nowoczesnej, Piotr Misiło postanowił odnieść się do niedawnej, zdaniem wielu, skandalicznej „defilady konstytucji”, w trakcie której manifestanci zawiesili koszulki z napisem „Konstytucja” na drewnianych krzyżach. Według parlamentarzysty, gdyby Jezus Chrystus dziś żył, nie sprzeciwiał się, by się takiej praktyce. Jego absurdalne słowa wymownie skomentowali internauci.

W ostatnią niedzielę manifestanci uczestniczący w „defiladzie konstytucji” protestowali przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Podczas swojego marszu przeszli oni spod Pałacu Prezydenckiego pod Grób Nieznanego Żołnierza. Uczestnicy zatrzymali się również na chwilę pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Akcja ta przeszłaby zapewne bez większego echa, gdyby nie to, iż protestujący nieśli drewniane krzyże, na którym zawieszono wcześniej koszulki z napisami „Konstytucja”. Zachowanie to spotkało się z ostrą reakcją wielu osób, które były oburzone wykorzystywaniem tego symbolu religijnego do celów politycznych.

Koniecznie przeczytaj: Krzyczała „Konstytucja”. Została spoliczkowana. „Zamknij się głupia babo” [wideo]

Czytaj też: Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński zaśpiewali „Miłość w Zakopanem”. Tak zareagowali ich koledzy z drużyny [wideo]

Do tego wydarzenia odniósł się także m.in. poseł Nowoczesnej Piotr Misiło, który na antenie Polskiego Radia 24 stwierdził, że Jezus nie miałby nic przeciwko takiemu postępowaniu.

Gdyby Jezus Chrystus zszedł dziś na ziemię, to nie miałby nic przeciwko koszulce z napisem Konstytucja na krzyżu.

Później parlamentarzysta dodał również, że jego zdaniem, konstytucja w świeckim państwie powinna być ważniejsza niż Ewangelia.

Polska jest państwem świeckim, chciałbym aby konstytucja stała przed Ewangelią.

Tą wypowiedź posła Nowoczesnej wymownie skomentowali internauci:

Warto przeczytać: Gwiazdor Hollywood opublikował bluźnierczy wpis. Clint Eastwood odpowiada: „Jezus ci wybaczy, ale ja nie” [foto]

Podziel się