Szukaj

Kryzys w Nowoczesnej. Piotr Misiło wzywa Ryszarda Petru do opuszczenia partii: „Jeśli chcesz odejść, to odejdź z Joannami” [FOTO]

13-01-2018 15:15
Piotr Misiło, Nowoczesna Fot. Jerzy Adamczyk / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Niedawne nieudane głosowanie nad projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne sprawiło, że Nowoczesna znalazła się w poważnym kryzysie. Troje czołowych posłów zdecydowało o zawieszeniu swojego członkostwa w klubie, zaś inni działacze zaczęli sprzeczać się w mediach społecznościowych.

W środę sejmowa większość zdecydowała o tym, że obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, zakładający liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji zostanie odrzucony. Do przegłosowania ustawy zabrakło jedynie kilku głosów polityków opozycji, którzy z różnych powodów nie uczestniczyli w głosowaniu. Ta poważna polityczna wpadka wywołała polityczny kyzys zarówno w Platformie Obywatelskiej, jak i Nowoczesnej.

Tuż po tym nieudanym dla opozycji głosowaniu, troje ważnych posłów tej partii: Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Krzysztof Mieszkowski poinformowało o miesięcznym zawieszeniu swojego członkostwa w klubie poselskim. Jak wyjaśnili, podjęli taką decyzję, by dać czas swoim kolegom na przemyślenie obecnej kryzysowej sytuacji.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru tworzy własny projekt polityczny. Internauci zachwyceni. #Plan Petru hitem w sieci [FOTO+WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru zdradził, jak załatwiał pieniądze dla Nowoczesnej: „Dzwoniłem do różnych ludzi z prośbą o wpłatę 1 tys. czy 5 tys. zł i jakoś się udawało”

Wielu obserwatorów uważa, że konflikt w Nowoczesnej podsycany jest także niedawnymi zmianami w kierownictwie partii. To właśnie działacze związani z Ryszardem Petru najgłośniej oskarżają pozostałych polityków partii. Obecna sytuacja stała się na tyle napięta, że szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pichowicz zdecydowała o wydaniu zakazu wypowiedzi medialnych dla posłów Nowoczesnej.

Jak jednak można zauważyć, niektórzy z nich lekceważą niniejsze zarządzenie i toczą swoistą wewnątrzpartyjną debatę w mediach społecznościowych. Niezwykle aktywnie uczestniczy w niej Piotr Misiło, który otwarcie wezwał Ryszarda Petru i wspierających go działaczy do opuszczenia Nowoczesnej:

Jeśli chcesz @RyszardPetru odejść z Joannami @Schmidt_PL i @JoankaSW z @Nowoczesna, odejdź. Ale nie opowiadajcie w mediach nieprawdziwych rzeczy i nie wynoście wewnętrznej korespondencji. To nieodpowiedzialne. Oczekuje od @KLubnauer i zarządu @Nowoczesna natychmiastowych reakcji.

Co prawda, poseł Nowoczesnej, bardzo szybko usunął swój twitterowy wpis, jednak internauci zdążyli wykonać, a następnie udostępnić zdjęcia potwierdzające publikację niniejszego apelu.

Warto przeczytać: Nowoczesna jest kompletnie spłukana? Lubnauer przyznaje: „Ryszard Petru zostawił pustą kasę”. Bezcenna riposta Mazurka [WIDEO]

Podziel się