Szukaj

Pijany Ukrainiec chciał ścigać się na ulicy. Do rywalizacji zaprosił... funkcjonariuszy policji. Teraz odpowie za to przed sądem

27-08-2018 16:44
Policyjne radiowozy Fot. Cezary p / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Jak poinformował Policja Śląska, funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z Ukrainy, który najpierw prowokował policjantów do wyścigu na ulicy, a potem próbował ich przekupić. Mężczyźnie grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z relacji mediów wynika, że pijany kierowca podjechał do nieoznakowanego radiowozu na jednym ze skrzyżowań w centrum Sosnowca. Następnie podczas oczekiwania na możliwość przejazdu, energicznie zachęcał policjantów do udziału w wyścigu.  

Kiedy ruszył, policjanci natychmiast uruchomili syreny. Wówczas Ukrainiec zatrzymał swój pojazd. Podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, iż mężczyzna miał 2 promile alkoholu. Co ciekawe, podczas prowadzonych czynności nietrzeźwy kierowca próbował przekupić policjantów oferując im najpierw 200 zł, a potem jeszcze 400 zł.

Koniecznie przeczytaj: Przerażające nagranie z okolic Włocławka. Pijany Ukrainiec spowodował czołowe zderzenie z dwoma autami. Ranne zostało małe dziecko [wideo]

Czytaj też: Dramatyczne nagrania z Kielc. Pijany kierowca BMW wjechał w ludzi na przystanku autobusowym [WIDEO]

W komunikacie wydanym przez policję czytamy, że mężczyzna usłyszał zarzuty korupcji oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym:

Obywatel Ukrainy został zatrzymany, a prokurator, po przedstawieniu mu zarzutów za korupcję i kierowanie w stanie nietrzeźwym, objął go również policyjnym dozorem.

Za popełnione czyny grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

Warto przeczytać: Przerażający wypadek na A2. Pijany kierowca z Łotwy staranował stojące samochody. Nie było próby hamowania [WIDEO]

Podziel się