Szukaj

Ten „nietaktowny” incydent nie przyniesie chluby polskiej policji. Pijany i NAGI komendant w akacji

17-02-2017 13:23
Samochód polskiej policji Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

„Fakt24” dotarł do informacji związanych ze zdarzeniem, którego „bohaterem” był komendant policji w Szczekocinach Jacek H. Pijany i nagi policjant miał w czasie imprezy wpaść do basenu, w którym kąpały się dzieci.

„Dziennik Zachodni” opisuje, że do zdarzenia doszło w jednym z ośrodków wypoczynkowych w powiecie zawierciańskim, w którym komendant bawił się z kolegami. W czasie zakrapianej imprezy, mocno wstawiony i nagi policjant wpadł do basenu, w którym znajdowały się dzieci. Świadkowie relacjonują, że mężczyzna był tak pijany, że ledwie stał na nogach. Komendant został szybko wyciągnięty przez znajomych, którzy okryli go ręcznikiem i wyprowadzili z terenu ośrodka.

Koniecznie przeczytaj: Włoski policjant, który zastrzelił zamachowca z Berlina nie dostanie niemieckiego odznaczenia ze względu na neofaszystowskie sympatie

Czytaj też: Wałęsa w czasie spotkania z dziećmi zaczął krytykować obecną władzę. „Nie mówcie, że o tym mówiliśmy” [WIDEO]

Incydent miał miejsce w sierpniu 2016 r., jednak postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza zostało wszczęto niedawno, po tym jak 20 stycznia do komendy w Zawierciu wpłynęło pismo z wydziału kontroli, które według informacji uzyskanych od nadkomisarza Andrzeja Świebody z tamtejszej komendy „opisywało nietaktowne zachowanie funkcjonariusza poza służbą na terenie basenu”.

Według ustaleń „Fakt24” policjant przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Komendant wcześniej złożył wniosek o zwolnienie ze służby, ale jego podanie odrzucono. Policjant nie został też zawieszony w obowiązkach.

Faktycznie wpłynął jego wniosek o zwolnienie ze służby, ale nie został pozytywnie rozpatrzony ze względu na toczące się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne – tłumaczył Świeboda, dodając, że funkcjonariusz 9 lutego został odwołany ze stanowiska komendanta komisariatu w Szczekocinach.

Warto przeczytać: Film, który podbija sieć. Policjant z Poznania pomaga przejść pieszemu przez ulicę [WIDEO]

Podziel się