Szukaj

Pielęgniarki protestują przeciw zatrudnianiu imigrantek

28-05-2017 21:51
Pielęgniarki Fot. TVP3 Rzeszów / youtube / screen YouTube
Podziel się

Przedstawicielki małopolskiego związku pielęgniarek sprzeciwiają się pomysłowi zatrudniania w polskich szpitalach imigrantek z Europy Wschodniej.

Protest przedstawicielek małopolskiego regionu Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych to odpowiedź na pomysł Rady Kierowników Wojewódzkich Podmiotów Leczniczych, według której pielęgniarki z Białorusi i Ukrainy – po przeszkoleniu – miałyby być zatrudniane w polskich szpitalach.

Związkowcy uważają, że lepszym sposobem na zapewnienie odpowiedniej obsługi w placówkach, jest lepsze opłacanie polskiego personelu, żeby nie decydował się na wyjazdy do pracy na Zachód.

Koniecznie przeczytaj: Mecenas Hambura zapowiada protest głodowy w walce o prawa Polaków w Niemczech

Czytaj też: Protest przeciwko „eksploatacji” krów w Wiedniu. Aktywistki dały się publicznie… wydoić! [WIDEO]

Obecnie zatrudnianie w polskich szpitalach pielęgniarek i położnych z Białorusi i Ukrainy nie jest możliwe, gdyż kształcenie w tych zawodach za naszą wschodnią granicą trwa o wiele krócej niż wymaga unijna dyrektywa.

Polska pod względem liczebności pielęgniarek i położnych plasuje się w unijnym ogonie, stąd pomysł na skorzystanie z pielęgniarek ze Wschodu.

Pracownice skupione w Ogólnopolskim Związku Pielęgniarek i Położnych twierdzą natomiast, że podobne rozwiązanie narażałoby na szwank polskich pacjentów, ponieważ to oni odczuliby na własnej skórze efekty pracy niewykwalifikowanego personelu.

Warto przeczytać: TVP dotarło do nagrania tuż po upadku Magdaleny Żuk [WIDEO]

Podziel się