Szukaj

Petru wysunął poważne oskarżenia wobec policji. Natychmiastowa odpowiedź: „Karty na stół...”

20-11-2017 13:38
Ryszard Petru, Ryszard Petru, listopad 2015 Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Szef Nowoczesnej w drugą rocznicę rządów Prawa i Sprawiedliwości postanowił uderzyć w ministra spraw wewnętrznych i adminstracji Mariusza Błaszczaka. Polityk przypomniał o tragicznej śmierci Igora Stachowiaka (mężczyzna zmarł na komisariacie w wyniku długotrwałego rażenia paralizatorem), twierdząc, że w podobnych okolicznościach zmarło 16 innych osób.

Igor Stachowiak nie był pierwszą osobą. Wcześniej, w ciągu 2 lat, w podobnych okolicznościach zmarło aż 16 osób. Min. Błaszczak pozostaje na stanowisku, a postępowania dyscyplinarnego brak – napisał na Twitterze Ryszard Petru. Szef Nowoczesnej chciał w ten sposób podważyć hasło „Dobre dwa lata”, mające stanowić podsumowanie dotychczasowych rządów PiS.

Policja na swoim oficjalnym profilu zareagowała z oburzeniem na te słowa, domagając się od polityka przedstawienia dowodów potwierdzających zasadność wysuwanych zarzutów.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru podsumował swoją dotychczasową karierę polityczną i... sam wystawił sobie ocenę

Czytaj też: Ryszard Petru nie jest już szefem Nowoczesnej. Wewnątrzpartyjne wybory wygrała Katarzyna Lubnauer [FOTO]

Panie pośle – a jakieś konkrety, a nie kłamstwa? Skąd te 16 podobnych przypadków z użyciem tasera Pan wziął? W latach 2015-2016 używaliśmy taserow ponad 1500 razy. O czym Pan pisze. Karty na stół? Gołosłownie proszę nie kłamać i obrażać policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo! – napisali policjanci.

Po jakimś czasie pojawił się kolejny wpis: Panie pośle. Bardzo prosimy wskazać tych 16 konkretnych, podobnych, z użyciem tasera spraw: data, miejsce, czy było prowadzone śledztwo i jak zostało zakończone itd.? A jak takich spraw nie będzie, policjanci liczą na honorowe przeprosiny z Pana strony za kłamstwa i pomówienia!

Petru nie odniósł się do pytań policji. Odpowiedział za to w innych sposób:

Administratorów @PolskaPolicja informuję: dbający o bezpieczeństwo Polaków policjanci zasługują bezwzględnie na ogromny szacunek. Oprawcy i ich mocodawcy nie. Ci zasługują na dymisję – napisał polityk.

Warto przeczytać: Lubnauer znalazła już zajęcie dla Ryszarda Petru? Internauci umierają ze śmiechu. Publicysta: „Wyjątkowo okrutne szyderstwo” [FOTO]

Podziel się