Szukaj

Petru znowu „błysnął”. Tym razem „lekcją” angielskiego [WIDEO]

08-02-2017 12:15
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Choć lider Nowoczesnej nie dostąpił „zaszczytu” w postaci zaproszenia na spotkanie z Angelą Merkel, to jednak postanowił skomentować wczorajszą wizytę kanclerz Niemiec i jej rozmowę z Beatą Szydło.

Ryszard Petru w komentarzu dla mediów odniósł się do niezobowiązującego sposobu zwracania się do siebie polskiej premier i niemieckiej kanclerz. Beata Szydło i Angela Merkel mówiły do siebie po imieniu, na co zauważyli dziennikarze. W charakterystyczny dla siebie sposób skomentował to lider Nowoczesnej, który posłużył się przy okazji angielskim. Co ciekawe, na konferencji prasowej, w którym uczestniczyły Szydło i Merkel, nie padło ani jedno słowo w tym języku.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru wyjaśnia, czym jest „tydzień niesejmowy” [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru oburzony na dziennikarkę: „To pytanie nie było sympatyczne” [WIDEO]

Po angielsku wszyscy jesteśmy „na you”, czyli wszyscy jesteśmy „na ty”. Nie przywiązywałbym do tego większej wagi. Większość rozmów, które prowadzę, czy wszystkie rozmowy, które prowadzę za granicą, prowadzę w języku angielskim i tam za każdym razem jest „you”, nie ma „pan”. W związku z tym nie wiem czego tu się doszukiwać – podsumował Petru.

Warto przeczytać: Ryszard Petru mówi, jak przytulać wyborców PiS [WIDEO]

Podziel się