Szukaj

Petru na europejskich „salonach” ustawiony do szeregu! Dosłownie! [WIDEO]

20-01-2017 13:01
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Lider Nowoczesnej w czasie pobytu w Brukseli rozmawiał z szefem Komisji Europejskiej, Jean-Claudem Junckerem. Jak sam później przyznał, jednym z omawianych tematów była kwestia legalności polskiego budżetu. Tymczasem internauci wychwycili humorystyczny element wspólnej konferencji Ryszarda Petru i Junckera.

Prawo i Sprawiedliwość, i nie tylko, zarzucają politykom Nowoczesnej, że jeżdżą do Brukseli ze skargami na polskie państwo. Jak się okazuje, nie bez podstaw. Ryszard Petru po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej przyznał, że dotyczyło ono nie tylko kwestii Brexitu i jego wpływu na mieszkających na Wyspach Polaków, ale także chyba najważniejszej dla opozycji sprawy czyli legalności uchwalonego w grudniu w polskim parlamencie budżetu. Co ciekawe, przed spotkaniem z Junckerem Petru zarzekał się, że nie będą omawiane wewnętrzne sprawy naszego kraju.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru oburzony na dziennikarkę: „To pytanie nie było sympatyczne” [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru wyjaśnia, czym jest „tydzień niesejmowy” [WIDEO]

Niektórzy zwrócili uwagę z kolei uwagę na dość zabawny moment wspólnej konferencji Petru i Junckera, kiedy szef KE wyraźnym gestem wskazuje, gdzie polski polityk ma stanąć.

Należy jednak zaznaczyć, że szef KE w podobny sposób zachowywał się też w stosunku do prezydenta Węgier Victora Orbana czy Grecji Alexisa Tsiprasa.

 

Warto przeczytać: Oświadczenie Ryszarda Petru z Sejmu. „Dramatyzm” sytuacji popsuł jeden element [WIDEO]

Podziel się