Szukaj

Ryszard Petru wyjaśnia, czym jest „tydzień niesejmowy” [WIDEO]

16-02-2017 16:30
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Ryszard Petru niemal co chwilę zaskakuje kolejnymi wypowiedziami, które chętnie są później cytowane w Internecie. Niedawno mieliśmy okazję dowiedzieć się, że wszyscy politycy za granicą są na „you”, teraz szef Nowoczesnej wyjaśnił, czym dokładnie jest „tydzień niesejmowy”.

Niedawno głośno było o wypowiedzi Ryszarda Petru, który w czasie wizyty Angeli Merkel w Polsce skomentował, że niemiecka kanclerz i premier Beata Szydło mówią sobie po imieniu.

Po angielsku wszyscy jesteśmy „na you”, czyli wszyscy jesteśmy „na ty”. Nie przywiązywałbym do tego większej wagi. Większość rozmów, które prowadzę, czy wszystkie rozmowy, które prowadzę za granicą, to prowadzę w języku angielskim i tam za każdym razem „you”, nie ma „pan”. W związku z tym, nie ma czego tu się doszukiwać – wyjaśnił dziennikarzom lider Nowoczesnej.

Koniecznie przeczytaj: Katarzyna Lubnauer twierdzi, że ataki na Nowoczesną związane są z… wysokim poparciem dla Ryszarda Petru [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru opowiada… dowcip [WIDEO]

Najnowsza wypowiedź polityka związana była z planami jego partii, aby wnioskować w Sejmie o odwołanie ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. Petru, który został w Poznaniu zapytany przez dziennikarzy o liczbę zebranych podpisów, starał się wykręcić od odpowiedzi, tłumacząc, że mamy „tydzień niesejmowy”.

Teraz jest tydzień niesejmowy, czyli posłów nie ma w sejmie. Jak nie ma w sejmie, to się trudniej zbiera, niż jak są w sejmie – wyjaśniał z zachowaniem pełnej powagi szef Nowoczesnej.

Warto przeczytać: Ryszard Petru mówi, jak przytulać wyborców PiS [WIDEO]

Podziel się