Szukaj

Ryszard Petru twierdzi, że to opozycja reprezentuje poglądy większości Polaków

17-03-2017 08:30
Ryszard Petru, Nowoczesna Fot. TVP / YouTube / screen
Podziel się

Lider Nowoczesnej wystosował list do europejskich przywódców, w którym zakwestionował prawo do sprawowania władzy przez PiS.

Zdaniem Petru to opozycja ma mandat społeczny do tego, by legalnie sprawować władzę w kraju. Szef Nowoczesnej wysłał swój list do premierów: Hiszpanii, Włoch, Belgii, Luksemburga, a także do prezydenta Francji i kanclerz Angeli Merkel.

Szef Nowoczesnej tak argumentował zasadność swojego postępowania:

Wysłałem dziś do przywódców europejskich list, w którym podkreślam że Polakom zależy na tym, by współkształtować Europę, by być wśród jej liderów, a nie w ogonie Europy. Zwracam uwagę na to, że ponad 80 proc. Polaków nie chce wychodzenia naszego kraju z Unii Europejskiej i że tak naprawdę rząd PiS nie reprezentuje suwerena w relacjach z Europą.

Koniecznie przeczytaj: Marian Kowalski w bezlitosny sposób wyśmiał Ryszarda Petru. „Zostanie z przysłowiowym fi**em w garści” [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru obraził się na posła w Sejmie. „Nie jesteśmy na Ty…” [WIDEO]

W swoim liście zaznaczył również, że Polska powinna wejść do wspólnego obszaru walutowego, co jest możliwe zdaniem Ryszarda Petru zarówno z powodów politycznych, jak i gospodarczych. Przewodniczący tej liberalnej partii w dalszej części swojego wywodu zaznaczył, że za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej opowiada się znaczna większość społeczeństwa, dlatego partia rządząca nie powinna poddawać w wątpliwość woli narodu wyrażonego w referendum akcesyjnym w 2004 roku.

Warto przeczytać: Ryszard Petru mówi, jak przytulać wyborców PiS [WIDEO]

Podziel się