Szukaj

Były lider Nowoczesnej jak zwykle nie zawodzi. Chciał skrytykować polskiego premiera, ale swoim kuriozalnym wpisem rozbawił internautów do łez [FOTO]

20-02-2018 15:07
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Sobotnia wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego wywołała wiele negatywnych emocji wśród przedstawicieli środowisk żydowskich. Wielu polityków reprezentujących ugrupowania opozycyjne także krytykowało słowa szefa polskiego rządu i przy okazji dało mu swoje rady, jak w przyszłości prowadzić trudne rozmowy na arenie międzynarodowej. Do grona tych „wybitnych” dyplomatów, wśród których znalazł się dotychczas m.in. były prezydent Bronisław Komorowski, dołączył także Ryszard Petru.

Były lider Nowoczesnej, podobnie jak wielu polityków i ekspertów odniósł się do sobotniej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, która szczególnie w Izraelu wywołała niezwykle negatywne emocje. W swoim wpisie na Twitterze, stwierdził, że polska dyplomacja nie potrafi prowadzić ważnych rozmów na arenie międzynarodowej, bo niemal za każdym razem popełnia duże wpadki. Jakby tego było mało, Ryszard Petru poradził również, jak należy mówić o przeszłości i w związku z tym zamieścił film ukazujący wypowiedź przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce, na której, jego zdaniem, powinien się wzorować polski premier:   

Koniecznie przeczytaj: Premier Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie do narodu polskiego. „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie” [WIDEO]

Czytaj też: Mateusz Morawiecki rozwścieczył media oraz rząd w Izraelu. Zareagował nawet Benjamin Netanjahu: „Mówi jak zwyczajny negacjonista Holokaustu” [wideo]

Polska dyplomacja - co wypowiedz to katastrofa.

Uczciwość w ocenie przeszłości wymaga namysłu, mądrości i delikatności.

Premierowi polecam cenny głos Lesława Piszewskiego - Przewodniczącego Przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.

Co ciekawe, w podobnym tonie wypowiedział się również były prezydent Bronisław Komorowski, który także poradził premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, jak należy prowadzić rozmowy dyplomatyczne (Więcej:TUTAJ).

Na wpis Ryszarda Petru niemal od razu zareagowali internauci, którzy w swoich komentarzach ironicznie ocenili te słowa:

Warto przeczytać: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Podziel się