Szukaj

Petru „objawieniem” polskiej polityki? „To lider wielkiej koalicji nadziei”

05-12-2016 22:31
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W piątek w Warszawie odbył się kongres Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE), w którym wziął udział lider Nowoczesnej (jego partia należy do frakcji ALDE). Wydarzenie opisywał portal politico.eu, który uznał Ryszarda Petru za polityczne „objawienie”.

Ryszard Petru, telegeniczny lider Nowoczesnej był gwiazdą kongresu centrystów w stolicy Polski, gdzie liberalni giganci jak Belg Guy Verhofstadt przedstawiali go jako lidera pro-unijnej „wielkiej koalicji nadziei” - w takich słowach portal politico.eu wychwala szefa Nowoczesnej.

Czym sobie Petru zasłużyć na tak ciepłe słowa?

Zagraniczny portal docenił m.in. ostrą krytykę polityki Victora Orbana, jaką zaprezentował na piątkowym kongresie Ryszard Petru. Prezes Nowoczesnej zaznaczył, że „Nie chce w Polsce drugich Węgier”, w odpowiedzi na co politico.eu określił go jako „lidera walki, którą centryści toczą z populistami w Europie, takimi jak Viktor Orban”.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru do Macieja Knapika z TVN: „Dziękuję za pytanie. Tak jak się umówiliśmy” [WIDEO]

Czytaj też: Oświadczenie Ryszarda Petru z Sejmu. „Dramatyzm” sytuacji popsuł jeden element [WIDEO]

Z kolei polski polityk udzielając wywiadu zachodniemu portalowi, mówił, że nie ustanie w walce o demokrację w Polsce i będzie aktywnie działał, aby Komisja Europejska „upominała” Polskę za łamanie zasad praworządności w kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

Nawet jeśli nic z tego nie wyniknie, należy próbować, bo to pokazuje, że UE działa – stwierdził Petru.

Warto przeczytać: Petru tłumaczy się z wyjazdu z posłanką. „Przyznam, że była to daleko idąca niezręczność” [WIDEO]

Podziel się