Szukaj

Kolejne dziwne wypowiedzi lidera Nowoczesnej. Petru o rzeczy „małej czyli dużej” i „salami czyli kiełbasie” [WIDEO]

03-03-2017 14:09
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Trzeba przyznać, że lider Nowoczesnej jest „mistrzem”, jeżeli chodzi o zaliczanie kolejnych wpadek i to w bardzo krótkich odstępach czasu. Tym razem Ryszard Petru „błysnął” w czasie spotkania zorganizowanego w Sejmie przez Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych.

W debacie, która odbyła się 2 marca uczestniczyło 200 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Pojawili się również przedstawiciele części opozycji – posłowie PO, Nowoczesnej i PSL. Swoją opinię na temat „przyszłości samorządów” wygłaszał Ryszard Petru, który przy okazji znowu zadziwił oryginalnymi stwierdzeniami.

Lider Nowoczesnej mówił między innymi o proponowanej zmianie w prawie dotyczącym ochrony środowiska, która miałaby polegać na podporządkowaniu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej ministerstwu środowiska. W tym momencie polityk wyraźnie się pogubił.

Czyli mała rzecz niby, ale konkretna. Przepraszam, mała w sensie… duża, a jednocześnie dużo pieniędzy, a jednocześnie jest to można powiedzieć początek dopiero całości – wyjątkowo niezrozumiale „wyjaśniał” Petru.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru mówi, jak przytulać wyborców PiS [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru opowiada… dowcip [WIDEO]

Chwilę później były nawiązania do wędlin. Szef Nowoczesnej odniósł się do propozycji powiększenia aglomeracji warszawskiej.

To jest robione na zasadzie salami, nie całą kiełbasę od razu, tylko ciachamy z boku – stwierdził polityk.

Petru mówił jeszcze potem o „przekonywaniu rządu dusz” i „pokazywaniu, co można zepsuć”.

Zestaw najciekawszych stwierdzeń polityka na nagraniu poniżej.

Warto przeczytać: Ryszard Petru wyjaśnia, czym jest „tydzień niesejmowy” [WIDEO]

Podziel się