Szukaj

Kolejne dziwne wypowiedzi lidera Nowoczesnej. Petru o rzeczy „małej czyli dużej” i „salami czyli kiełbasie” [WIDEO]

03-03-2017 14:09
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Trzeba przyznać, że lider Nowoczesnej jest „mistrzem”, jeżeli chodzi o zaliczanie kolejnych wpadek i to w bardzo krótkich odstępach czasu. Tym razem Ryszard Petru „błysnął” w czasie spotkania zorganizowanego w Sejmie przez Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych.

W debacie, która odbyła się 2 marca uczestniczyło 200 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Pojawili się również przedstawiciele części opozycji – posłowie PO, Nowoczesnej i PSL. Swoją opinię na temat „przyszłości samorządów” wygłaszał Ryszard Petru, który przy okazji znowu zadziwił oryginalnymi stwierdzeniami.

Lider Nowoczesnej mówił między innymi o proponowanej zmianie w prawie dotyczącym ochrony środowiska, która miałaby polegać na podporządkowaniu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej ministerstwu środowiska. W tym momencie polityk wyraźnie się pogubił.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru mówi, jak przytulać wyborców PiS [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru opowiada… dowcip [WIDEO]

Czyli mała rzecz niby, ale konkretna. Przepraszam, mała w sensie… duża, a jednocześnie dużo pieniędzy, a jednocześnie jest to można powiedzieć początek dopiero całości – wyjątkowo niezrozumiale „wyjaśniał” Petru.

Chwilę później były nawiązania do wędlin. Szef Nowoczesnej odniósł się do propozycji powiększenia aglomeracji warszawskiej.

To jest robione na zasadzie salami, nie całą kiełbasę od razu, tylko ciachamy z boku – stwierdził polityk.

Petru mówił jeszcze potem o „przekonywaniu rządu dusz” i „pokazywaniu, co można zepsuć”.

Zestaw najciekawszych stwierdzeń polityka na nagraniu poniżej.

Warto przeczytać: Ryszard Petru wyjaśnia, czym jest „tydzień niesejmowy” [WIDEO]

Podziel się