Szukaj

Petru tym razem chciał zabłysnąć jako ekspert w sprawach wojskowych. Oczywiście zaliczył wpadkę… [WIDEO]

30-03-2017 18:24
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Lider Nowoczesnej, jak przystało na samozwańczego kandydata na przyszłego premiera Polski, stara się pokazać jako specjalista od wszystkiego. Efekt, jak można było przewidzieć, jest raczej nie najlepszy.

Po tym, jak Ryszard Petru niedawno zabłysnął w dziedzinie ekonomii, mówiąc w czasie wywiadu w TOK FM, że Wielka Brytania wychodzi ze strefy euro (w której oczywiście nigdy nie była), przyszła kolej na kwestie militarne…

Nowoczesna domagała się od Andrzeja Duda zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego między innymi w związku ze zmniejszeniem zaangażowania polskiej armii w Eurokorpusie.

Polska, która chciała być krajem ramowym Eurokorpusu, czyli krajem, który współtworzy siły obronne UE, tak naprawdę wycofuje się z tego pomysłu i chcemy być tylko państwem stowarzyszeniowym, czyli państwem, które jest pasywnie zaangażowane w Eurokorpus - przekonywał w środę Ryszard Petru.

Koniecznie przeczytaj: Nowoczesna zalega miliony Skarbowi Państwa. Kolejne problemy Ryszarda Petru?

Czytaj też: Ryszard Petru mówi, jak przytulać wyborców PiS [WIDEO]

Jak zauważyła „Panorama”, liderowi Nowoczesnej musiało chodzić o państwo „stowarzyszone”, gdyż w związku z Eurokorpusem nie występuje pojęcia takie jak „państwo stowarzyszeniowe”.

Warto przeczytać: Ryszard Petru w swoim stylu: „Jak nie wiadomo, o co chodzi, to… o coś chodzi” [WIDEO]

Podziel się