Szukaj

Ryszard Petru mówi, jak przytulać wyborców PiS [WIDEO]

02-03-2017 11:03
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Lider Nowoczesnej nadal jeździ po Polsce i spotyka się z sympatykami swojego ugrupowania. Ryszard Petru niemal za każdym razem mówi o tym, jak należy „przytulać” wyborców PiS.

Już parę dni temu Ryszard Petru przekonywał, że Nowoczesna ma szansę podnieść swój wynik w najbliższych wyborach, jeżeli przekona do siebie część elektoratu PiS.

Musimy przytulić wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy zagłosowali na PiS, ale nie są zadowoleni z rządów tej partii i nie są tzw. toruńskim elektoratem - mówił Petru na spotkaniu w Bielsku Białej.

Lider Nowoczesnej tłumaczył również, jak należy to robić:

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru chce karać PiS za zbrodnie przed Trybunałem Stanu [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru opowiada… dowcip [WIDEO]

Nie możemy ich atakować. Jeżeli zaczniemy ich atakować, oni będą się utwierdzać w swoim przekonaniu. Żeby ten rów zasypać, trzeba ich przytulić. Trzeba im mówić: Ja rozumiem. Też chciałem głosować na PiS. Byłem bliski tej decyzji. My musimy ich przeciągać na naszą stronę.

Swoje „sprytne” podejście do „błądzących” wyborców PiS Petru w dość zaskakujący sposób opisał w czasie spotkania w Tarnowie, które odbyło się 1 lutego.

Ważne, żeby ich nie atakować i nie mieć pretensji na zasadzie: „Jak mogłeś to zrobić, Ty idioto” - mówił.

Trzeba ich przytulić, dlatego, że każdy ma prawo w życiu zabłądzić - dodał.

Chwilę później Petru przytoczył dość wątpliwą „anegdotę”.

Parę miesięcy temu byłem niedaleko stąd w Nowym Sączu na imprezie. Podszedł do mnie chłopak, 42 lata. Rozpoznał mnie, chociaż ciemno było. I mówi, że rozważa głosowanie między nami a PiS-em w wyborach parlamentarnych. Pytam: jak to jest możliwe: między nami a PiS-em? A on mówi, że po prostu chciał zmiany.

I taki człowiek jest do przekonania – stwierdził lider Nowoczesnej.

Warto przeczytać: Ryszard Petru wyjaśnia, czym jest „tydzień niesejmowy” [WIDEO]

Podziel się