Szukaj

Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna krytycznie o odebraniu stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi [WIDEO]

13-12-2016 15:30
Ryszard Petru, Ryszard Petru, listopad 2015 Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W 35 rocznicę wybuchu stanu wojennego szef MON Antonii Macierewicz zapowiedział, że zarówno Wojciech Jaruzelski, jak Czesław Kiszczak zostaną pozbawieni stopni generalskich. Decyzja ministra obrony narodowej spotkała się z pomrukami niezadowolenia wśród części opozycji.

Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej z prawdziwym oburzeniem mówił o degradacji Czesława Kiszczaka i Wojciecha Jaruzelskiego, którzy pośmiertnie pozbawieni zostaną stopni generalskich. Polityk, stojąc u boku Lecha Wałęsy, stwierdził, że podejmując taką decyzję, „trzeba było spojrzeć Jaruzelskiemu i Kiszczakowi w oczy”.

Wtedy trzeba było spojrzeć tym, którzy żyli i powiedzieć im, że odbiera się im stopnie generalskie – mówił zdenerwowany Schetyna.

Koniecznie przeczytaj: Coraz ciekawiej. Petru pojechał do Portugalii, a Schetyna w tym czasie śmigał na nartach w Austrii?

Czytaj też: Olbrychski sugeruje, że Macierewicz powinien odebrać stopnie generalskie Kościuszce i Andersowi [WIDEO]

Sprawę skomentował także lider Nowoczesnej. Ryszard Petru, który słynie z dziwnych wypowiedzi, tym razem przekonywał, że choć Jaruzelski i Kiszczak „mają krew na rękach”, to „zgodnie z polskim prawem należy udowodnić, dlaczego te stopnie im się nie należą”.

To były czasy PRL-u. To były generalskie stopnie PRL-owskie, ale mam wrażenie, że to co robi PiS to jest rewanżyzm. Trzeba udowodnić co oni takiego zrobili, że im się te stopnie nie należą – stwierdził Petru.

Warto przeczytać: Ryszard Petru do Macieja Knapika z TVN: „Dziękuję za pytanie. Tak jak się umówiliśmy” [WIDEO]

Podziel się