Szukaj

Petru i znana posłanka Nowoczesnej „okupują Sejm” w samolocie do Portugalii? To zdjęcie wywołało burzę

02-01-2017 14:00 (aktualizacja: 02-01-2017 14:53)
Ryszard Petru, Joanna Schmidt w samolocie Twitter / screen Twitter
Podziel się

Na portalach społecznościowych rozpętała się prawdziwa burza, po tym jak jeden z użytkowników opublikował zdjęcie Ryszarda Petru i posłanki Nowoczesnej, Joanny Schmidt w samolocie lecącym na Maderę (Portugalia).

Zdjęcie według autora miało być zrobione 31 grudnia. Do tej pory Ryszard Petru i Joanna Schmidt nie odnieśli się do informacji. Jednak dziennikarze, którzy próbowali się dodzwonić do szefa Nowoczesnej na jego telefon komórkowy, usłyszeli automatyczną odpowiedź… w języku portugalskim. Z kolei biuro poselskie Joanny Schmidt na zapytania mediów informuje tylko, że posłanka odwołała dzisiejszy dyżur. Na telefony sama posłanka również nie chce odpowiadać.

Koniecznie przeczytaj: Schmidt tłumaczyła się z wyjazdu z Petru. Brzmiało to dość… niezręcznie [WIDEO]

Czytaj też: Petru zabrał głos w sprawie głośnego zdjęcia z posłanką. Lidera Nowoczesnej próbowała też tłumaczyć Lubnauer [WIDEO]

Media zauważają, że zarówno Ryszard Petru, jak i posłanka Nowoczesnej mają współmałżonków i dzieci. Nie wiadomo, czy lot do Portugalii odbył się w celach służbowych, czy prywatnych. Jedno jest pewne – rzekoma okupacja Sejmu przez opozycję dawno zakrawa już na kpinę. Nowoczesna zapowiadała „nieustępliwe” protesty do 11 stycznia, a tymczasem lider ugrupowania i ważna posłanka podróżują w tym czasie do Portugalii.

Dodajmy, że Joanna Schmidt związana jest z Nowoczesną od początku istnienia partii, obecnie pełni funkcję wiceszefowej ugrupowania, uważana jest też za prawą rękę Petru. Schmidt zajmuje się kwestiami związanymi z gospodarką, biznesem i legislaturą.

Jak można było się spodziewać większość internautów komentuje całą sytuację, zdecydowanie krytykując zachowanie Petru.

Nie brakuje też memów:

Warto przeczytać: Coraz ciekawiej. Petru pojechał do Portugalii, a Schetyna w tym czasie śmigał na nartach w Austrii?

Podziel się