Szukaj

Wyjaśnień od Kijowskiego żąda… Petru. Lider Nowoczesnej mówi o „nieetycznym zachowaniu” i „niezręcznej sytuacji”

05-01-2017 21:08
Ryszard Petru, Ryszard Petru, listopad 2015 Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Media wprost huczą o skandalu z Mateuszem Kijowskim w roli głównej. Zachowanie lidera KOD-u krytycznie oceniają niemal wszyscy, nawet jego dotychczasowi zwolennicy. Co ciekawe, nieetyczny aspekt działań Kijowskiego postanowił nawet wytknąć Ryszard Petru, który zaledwie parę dni temu stał się bohaterem polityczno-obyczajowej afery.

Kijowski jeszcze niedawne przekonywał, że utrzymywany jest przez rodzinę i nie zarabia w KOD żadnych pieniędzy, tymczasem okazuje się, że przynajmniej 90 tys. ze zbiórek na rzecz Komitetu Obrony Demokracji trafiło do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Środki te przekazano na podstawie faktur za usługi informatyczne, które wystawiał sam Kijowski.

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Kijowski wygwizdany w czasie demonstracji pod Sejmem przez… KOD [WIDEO]

Czytaj też: Bardziej żenująco już się nie da? Kijowski zaliczył spektakularną wpadkę na własnym profilu społecznościowym [FOTO]

Sytuacja, w której znalazł się lider KOD Mateusz Kijowski jest, zdaje się, poprawna prawnie, a niepoprawna etycznie; oczekiwałbym od niego wyjaśnień i oczyszczenia się z tej sytuacji – mówił dzisiaj Ryszard Petru.

Nie znam wszystkich faktów, nie będę oceniał człowieka po artykułach prasowych, ale to jest czas dla niego, by się oczyścił - dodał lider Nowoczesnej.

Przypomnijmy, że jeszcze parę dni temu Petru po powrocie z osławionego wyjazdu do Portugalii z posłanką Joanną Schmidt praktycznie żadnych wyjaśnień nie chciał składać. Co ciekawe, przyznał jednak, że cała podróż „była pewną niezręcznością”.

Warto przeczytać: Paweł Rabiej rezygnuje ze stanowiska rzecznika Nowoczesnej. Ryszard Petru wyjaśnił mu, kim byli naziści

Podziel się