Szukaj

Niewygodne dla Tuska twierdzenia dotyczące katastrofy smoleńskiej autorstwa gen. Petelickiego [WIDEO]

10-04-2017 20:41
Generał Sławomir Petelicki Fot. TV Trwam / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Generał Sławomir Petelicki był jedną z osób, które bardzo ostro oceniały działania Donald Tuska w sprawie katastrofy smoleńskiej. Wojskowy, jak kilka innych osób krytycznie wypowiadających się po 10 kwietnia 2010 r. na ten temat, zginął w niejasnych okolicznościach.

Nie byliśmy zaatakowani, a straciliśmy wszystkim najlepszych dowódców – mówił gen. Petelicki w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

To byli wybitni ludzie – podkreślił.

Co powiedział pan Klich? Powiedział, że „zastępcy płynnie przejmują obowiązki” i inne resorty mogą się od MON-u uczyć procedur. Przecież w normalnym kraju natychmiast byłby wzięty w kaftan bezpieczeństwa i zaprowadzony na badania – dodał.

Koniecznie przeczytaj: Smoleńsk. Dramatyczny moment, kiedy reporter TVP zdaje sobie sprawę, z tego co się stało [WIDEO]

Czytaj też: „Obywatelka RP” przyznaje, że tak naprawdę czuje się obywatelką… PRL! [WIDEO]

Gen. Petelicki ostro krytykował byłego premiera za niezwrócenie się do NATO o pomoc w wyjaśnieniu katastrofy w Smoleńsku.

Czy jedno przytulenie Donalda Tuska przez Putina spowodowało, że zapomniał, że od 10 lat jesteśmy w NATO? Może trzeba mu o tym przypomnieć. Ja będę mu o tym przypominał cały czas – mówił Petelicki, który podkreślał, że oddano śledztwo Rosjanom – państwu, które według układu z NATO powinno być uważane za wroga.

Generał ujawnił również treść SMS-a wysłanego do członków PO tuż po katastrofie, którego autorami mieli być najważniejsi politycy tego ugrupowania (według Petelickiego chodziło o krąg Donald Tusk, Paweł Graś, Tomasz Arabski):

Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 m. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił.

Twórca GROM w wątpliwość poddawał także ustalenia komisji Jerzego Millera.

Oficjalnie gen. Petelicki miał popełnić samobójstwo we własnym garażu, strzelając sobie w głowę 16 czerwca 2012 - akurat w momencie, kiedy cała Polska przeżywała emocje związanie z Euro, tuż przed meczem naszej reprezentacji z Czechami.

Tuż przed swoją śmiercią, wiosną 2012 r. gen. Petelicki zdradził swojemu przyjacielowi i byłemu szefowi MON Romualdowi Szeremietiewowi, że zamierza niedługo opublikować materiał, który „wstrząśnie opinią publiczną”.

Zobaczysz jaka będzie awantura za niedługo, jak to opublikujemy – powiedział.

Warto przeczytać: Poruszające słowa prezydenta Gruzji z 10 kwietnia 2010 roku [WIDEO]

Podziel się