Szukaj

Generał Sławomir Petelicki nie miał wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. „Powinni stanąć przed Trybunałem Stanu" [wideo]

11-04-2018 18:47
Generał Sławomir Petelicki Fot. Modelarz123 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W maju 2011 roku redaktorka Agnieszka Piwar należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy przeprowadziła wywiad z gen. Sławomirem Petelickim. Podczas rozmowy opowiedział on m.in. o największych sukcesach jednostki GROM, której pierwszym dowódcą oraz o osobach, które powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności w związku z katastrofą smoleńską.

W trakcie wywiadu gen. Petelicki stanowczo podkreślił, że z tak tragicznych katastrof należy wyciągnąć wnioski, by już nigdy nie więcej nie dochodziło do podobnych zdarzeń:  

Trzeba konsekwencje wyciągnąć, bo jeżeli się nie wyciągnie, to mogą nas czekać następne katastrofy. A głównymi odpowiedzialnymi za tą katastrofę są Donald Tusk, który po poprzednich wyczynach ministra obrony nie zdjął go ze stanowiska, no i oczywiście minister obrony.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk zeznaje w sądzie ws. Smoleńska. Były premier broni się, atakując Lecha Kaczyńskiego. O tym już zapomniał? [foto+wideo]

Czytaj też: Były premier Donald Tusk skomentował kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej. Swoimi słowami wywołał sporo kontrowersji

Podczas rozmowy stwierdził także, iż premier Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, ponieważ zignorował NATO i całe śledztwo przekazał w ręce Rosjan:

Największą winą premiera Tuska jest to, że mimo, iż jesteśmy 12 lat w NATO i większość Polaków chciała być w NATO, żebyśmy się czuli silni siłą tego paktu, że premier Donald Tuska oddał wszystko Rosjanom, całe to śledztwo, że nie zwrócił się o radę i pomoc do NATO. Za to powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

W trakcie wywiadu gen. Sławomir Petelicki przyznał, że w opracowanym przez jego zespół raporcie, pojawi się stwierdzenie, że należy pociągnąć do odpowiedzialności zarówno premiera, jaki i ministra obrony, ponieważ nie mogą być chronieni jedynie dlatego, że zajmują eksponowane stanowiska:

Jeżeli współwinni katastrofy czyli premier Donald Tusk i minister obrony Bogdan Klich nie staną przed Trybunałem Stanu to nic się w tej dziedzinie nie zmieni, bo w krajach cywilizowanych za błędy ponosi się karę. Nie może być tak, że ludzie na wysokich stanowiskach są bezkarni.

Poniżej nagranie:

Gen. Petelicki o odpowiedzialności Donalda Tuska i Bogdana Klicha mówił także w innych wywiadach: Niewygodne dla Donalda Tuska twierdzenia dotyczące katastrofy smoleńskiej autorstwa gen. Petelickiego [WIDEO]

Warto przeczytać: Prof. Sławomir Cenckiewicz ujawnił prawdę o działalności komunistycznej gen. Mirosława Hermaszewskiego. „Nie przez przypadek znalazł się we WRON”

Podziel się