Szukaj

Pendolino zderzył się z autobusem pod Modlinem. Idiotyczne zachowanie kierowcy. Machał rękami, aby zatrzymać pociąg [WIDEO]

29-09-2017 23:40
Autobus zderzył się z Pendolino Fot. Łódzki Rejestrator / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Opublikowano nagranie z wypadku, jaki miał miejsce we wtorek na przejeździe kolejowym w okolicach podwarszawskiego lotniska w Modlinie. Pociąg Pendolino uderzył w tył stojącego na torach autobusu.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Kierowca autobusu, który wjechał na tory pomimo czerwonego światła i opuszczanych szlabanów, nie zdążył opuścić przejazdu. Zatrzymał się przed ostatnim szlabanem, w taki sposób, że tył pojazdu znajdował się na torach.

Dalsze zachowanie kierowcy również nie było, delikatnie mówiąc, zbyt rozsądne. Mężczyzna wysiadł z autobusu i próbował podnieść szlaban. Gdy to się nie udało, stanął przy torach i zaczął machać rękami, myśląc, że zatrzyma w ten sposób wyjeżdżający zza zakrętu rozpędzony pociąg. Oczywiście maszynista, nawet jeżeli zauważył mężczyznę, nie miał szans, aby w ostatniej chwili wyhamować. Pociąg uderzył w tył autobusu.

Koniecznie przeczytaj: Samochód wjechał w tłum ludzi przed znanym muzeum w Londynie. Są ranni [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Dramatyczne nagranie z A4 w Krakowie. Przewróciła się cysterna z cementem. Kierowca osobówki uciekł w ostatniej chwili [WIDEO]

Na szczęście pasażerowie zdążyli na czas opuścić pojazd i nikomu nic się nie stało. Kierowca autobusu już usłyszał zarzuty, grozi mu do kilku lat więzienia.

Jak zauważa jeden z internautów, wystarczyło, aby kierowca staranował szlaban i odjechał w bezpieczne miejsce. Drugi z komentujących internautów zwraca uwagę, że mógł po prostu... podjechać trochę do przodu: Po co wyłamywać szlaban? wystarczyło podjechać te 1,5 metra które matołowi zostało do szlabanu.

Warto przeczytać: Zderzenie dwóch pociągów na Pomorzu. Ewakuowano 200 osób. 28 osób w szpitalach [WIDEO+FOTO]

Podziel się