Szukaj

Głogowski radny i brat posła zginął w niejasnych okolicznościach. Paweł Chruszcz był na tropie poważnych afer. Rodzina nie wierzy w samobójstwo

01-06-2018 18:32
Paweł Chruszcz Fot. Adam Andruszkiewicz / Facebook
Podziel się

Paweł Chruszcz, głogowski radny i brat posła zmarł w tajemniczych okolicznościach. Znaleziono go powieszonego w jednej z podgłogowskich miejscowości.

Paweł Chruszcz, brat posła koła „Wolni i Solidarni” i byłego szefa Ligi Polskich Rodzin Sylwestra Chruszcza był radnym miejskim Głogowa. W środę 30 maja zaginął, co jego rodzina od razu zgłosiła policji.

Po dłuższych poszukiwaniach, następnego dnia znaleziono ciało radnego, powieszone w jednej z podgłogowskich miejscowości. Okoliczności śmierci wskazują na samobójstwo, ale znajomi radnego nie wierzą, by mógł on odebrać sobie życie.

Koniecznie przeczytaj: Czy Paweł Chruszcz został zamordowany? Dziennikarze śledczy publikują materiał ws. tajemniczej śmierci polityka [wideo]

Czytaj też: Brat Pawła Chruszcza dementuje ostatnie doniesienia mediów, które miały potwierdzać wersję o samobójstwie

Według przeprowadzonej sekcji zwłok przyczyną śmierci polityka było uduszenie. Śledczy nie ustalili jednak, czy miał miejsce udział osób trzecich.

Na szyi denata ujawniono bruzdę wisielczą. W opinii wstępnej biegły lekarz z zakresu medycyny sądowej przeprowadzający sekcję zwłok wskazał jako przyczynę zgonu mężczyzny uduszenie

- przekazała w rozmowie z Onetem Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Radny Chruszcz był rozpoznawalny w środowiskach narodowych. W przeszłości należał do Młodzieży Wszechpolskiej i Stowarzyszenia Endecja. W radzie miejskim był krytykiem lokalnej ekipy rządzącej, jednocześnie ciesząc się dużym poważaniem wśród mieszkańców miasta. Pozostawał w ostrym konflikcie z prezydentem miasta. Ten ostatni złożył przeciw niemu doniesienie do prokuratury. Paweł Chruszcz aktywnie tropił miejscowe afery. Piętnował zwłaszcza sprzedaż na raty miejskiej nieruchomości jednemu z prywatnych przedszkoli. Podobno miał umówione spotkanie z funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Sprawę szeroko komentują politycy, zwłaszcza związani ze środowiskami narodowymi. Oni także nie wierzą, że Paweł Chruszcz mógłby popełnić samobójstwo.

Warto przeczytać: Nowe informacje ws. tragicznej śmierci Pawła Chruszcza. Prokuratura nie wyklucza udziału osób trzecich

Podziel się