Szukaj

Patryk Jaki w TVN: „Neonaziści zostali zarejestrowani w Polsce za czasów PO” [WIDEO]

23-01-2018 02:03
Patryk Jaki, TVN Fot. Patryk Jaki / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wiceminister sprawiedliwości był w poniedziałek gościem programu „Fakty po Faktach” na antenie TVN24. Patryk Jaki odniósł się w nim do materiału stacji o polskich neonazistach.

Reportaż pokazany w sobotę w programie „Superwizjer” na antenie TVN24 dla wielu miał być kolejnym argumentem do krytyki władz. Niespodziewanie role się odwróciły i Patryk Jaki na antenie stacji przypomniał niewygodne dla poprzedniej władzy informacje.

W Polsce od lat budowana jest polityka tolerancji dla tego typu zjawisk. Pierwszym objawem tolerancji był wniosek o zalegalizowanie symboli Narodowego Odrodzenia Polski, takich jak krzyż celtycki czy „zakaz pedałowania” (...) Wniosek został skierowany do Trybunału Konstytucyjnego w 2011 roku. I niestety Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem pana prof. Andrzeja Rzeplińskiego nie stwierdził w tym nic złego - mówił polityk.

Koniecznie przeczytaj: Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował obecne naciski Izraela na polskie władze. Padły niezwykle mocne słowa [WIDEO]

Czytaj też: Patryk Jaki o polityce historycznej, którą powinna prowadzić Polska: „Chodzi o to, żebyśmy sobie odpowiedzieli na jedno kluczowe pytanie” [WIDE]

W chwilę później po tym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego mamy zarejestrowanie tej organizacji, którą państwo pokazywaliście, za czasów Platformy Obywatelskiej, następnie w 2014, również za czasów Platformy Obywatelskiej, mamy zarejestrowanie tej organizacji jako organizacji pożytku publicznego (...) za naszych poprzedników była budowana konsekwentna polityka tolerancji dla tego typu zachowań (...) W 2014 roku, za czasów naszych poprzedników prokuratura uznaje swastykę za symbol szczęścia w Azji – dodał Patryk Jaki.

Największym paradoksem będzie to, że organizacja, którą państwo pokazywaliście, została zarejestrowana za czasów Platformy Obywatelskiej, a zostanie zdelegalizowana za czasów Prawa i Sprawiedliwości - podsumował wiceminister sprawiedliwości.

Warto przeczytać: Patryk Jaki nie przykleił serduszka WOŚP i w mocnych słowach podsumował działalność Owsiaka. Wtedy rozpętała się prawdziwa burza [WIDEO]

Podziel się