Szukaj

Patryk Jaki nie przykleił serduszka WOŚP i w mocnych słowach podsumował działalność Owsiaka. Wtedy rozpętała się prawdziwa burza [WIDEO]

14-01-2018 18:36
Patryk Jaki o WOŚP Fot. Daga / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W dzisiejszych programie „Kawa na ławę” na antenie TVN24 doszło do ostrej wymiany zdań między posłem PiS Patrykiem Jakim a posłem Nowoczesnej Witoldem Zembaczyńskim. Poszło o 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Woodstock jest organizowany z tego, że pieniądze z WOŚP są „przeciągane”, niewydawane. I z tych odsetek jest finansowany Przystanek Woodstock. Całe szczęście można wspierać fundacje, które nie promują wartości aborcyjnych - mówił Patryk Jaki.

Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński z Nowoczesnej w odpowiedzi zarzucił Jakiemu, że z jednej strony wspiera dzieci z zespołem Downa, a z drugiej - krytykuje akcję pomagającą dzieciom.

Koniecznie przeczytaj: Patryk Jaki w TVN: „Neonaziści zostali zarejestrowani w Polsce za czasów PO” [WIDEO]

Czytaj też: Żona Patryka Jakiego przyznaje: „Byłam wolontariuszką WOŚP”. Anna Jaki tłumaczy, dlaczego już nie wspiera akcji [WIDEO]

Patryk Jaki zareagował bardzo zdecydowanie: Właśnie w pana logice jest niekonsekwencja. Ludzie, którzy wpłacają na WOŚP, nie wiedzą, że jednocześnie te zasoby są wykorzystywane na przykład do organizacji Woodstocku, na którym promowane są wartości związane z cywilizacją śmierci, walczące z dziećmi z zespołem Downa. Dlatego ja jestem konsekwentny. To Pan jest niekonsekwentny - mówił.

Fragment wypowiedzi na nagraniu poniżej.

Słowa polityka PiS odbyły się szerokim echem w mediach. Część dziennikarzy bardzo ostro krytykowała zachowanie posła, który nie chciał przykleić sobie serduszka WOŚP. Odpowiedział mu też Jerzy Owsiak.

Nie warto machać serduszkiem, ale warto wesprzeć tę aukcję, ponieważ te pieniądze mogą do pana wrócić - zwrócił się do polityka.

Apeluję: chłopie, wyluzuj! Gramy też dla ciebie i dla twojego dziecka! - dodał Owsiak.

Na te słowa Jaki zareagował bardzo ostro.

Żądam od proaborcyjnych Owsiaka i Wyborczej, aby się odczepili od mojego dziecka! Hipokryci! Gdyby stosować Waszą ideologie z czarnych marszów moje dziecko by się nigdy nie urodziło! - napisał polityk, który wychowuje dziecko z zespołem Downa.

Choć na polityka PiS wylała się dzisiaj w mediach fala hejtu, wielu internautów ma podobne zdanie o Jerzym Owsiaku co Patryk Jaki.

Warto przeczytać: Patryk Jaki o polityce historycznej, którą powinna prowadzić Polska: „Chodzi o to, żebyśmy sobie odpowiedzieli na jedno kluczowe pytanie” [WIDE]

Podziel się