Szukaj

Patryk Jaki dobitnie o solidarności w Europie [WIDEO]

19-06-2017 14:51
Patryk Jaki Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Wiceminister sprawiedliwości na antenie radiowej „Trójki” przy okazji debaty na temat kryzysu imigracyjnego przypomniał, że Polacy zawsze stawali ramię w ramię z innymi narodami, zaś w drugą stronie bywało… oględnie mówiąc: różnie.

Patryk Jaki przypomniał, że Polacy pomagali innym, na różnych frontach. Natomiast kiedy Polska potrzebowała solidarności, to inni o niej zapominają, nawet pomimo podpisanych porozumień czy dekaracji. Wskazał m.in. na sprawę gazociągu Nord Stream 2 czy embargo rosyjskie na polskie produkty.

Moralny obowiązek pomagania ludziom Afryce mają przede wszystkim te państwa, które eksploatowały Afrykę przez wiele lat, które tworzyły tam sobie kolonie – mówił. – To nie była Polska, lecz inne kraje. I one w pierwszej kolejności niech tam pomagają i niech nie przerzucają swoich problemów, które oni wywołali, na inne państwa.

Koniecznie przeczytaj: „Solidarność” odcina się od Lecha Wałęsy. Związkowcy mają dość jego politycznej aktywności

Czytaj też: Korupcja i molestowanie w obozie dla uchodźców

Zaznaczył, że Polska ma wiele własnych problemów, m.in. 20 tysięcy dzieci w domach dziecka czy 3 miliony osób niepełnosprawnych, często żyjących w skrajnym ubóstwie.

I mamy w pierwszej kolejności pomagać ludziom, co do których nie ma pewności, czy to uchodźcy, emigranci ekonomiczni czy zwykli zamachowcy? – pytał wiceminister.

Podkreślił, że najwyższy czas, by Polska zaczęła prowadzić własną, podmiotową politykę.

Warto przeczytać: Ziemkiewicz nie ma złudzeń co do tzw. solidarności europejskiej [WIDEO]

Podziel się