Szukaj

Patryk Jaki broni uczestników MN. „Jestem dumny jak widzę młodego człowieka, który ma biało-czerwone barwy” [WIDEO]

13-11-2017 16:50
Patryk Jaki
Podziel się

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki goszczący w niedzielnym programie telewizyjnym „Kawa na ławę” skomentował wydarzenia związane z Marszem Niepodległości, a także ukazał różnice pomiędzy dwoma skrajnymi wizjami Polski, które są reprezentowane przez dwie największe partie polityczne w naszym kraju.

Patryk Jaki odnosząc się do krytycznych głosów na temat Marszu Niepodległości stwierdził:

To jest starcie tych dwóch Polsk, które się zarysowały jeszcze na przestrzeni transformacji, gdyby spojrzeć jeszcze trochę szerzej na ten problem. Była jedna Polską, którą chciał kształtować Donald Tusk, Adam Michnik. Pamiętam „Polska to nienormalność”, Adam Michnik, który mówił, że największym zagrożeniem po 90 roku jest rodzący się polski patriotyzm(…). To właśnie jest ta jedna Polska, która pokazuje nam, że mamy się wstydzić polskości(…). Z drugiej strony mamy Polskę, którą chcemy budować, Polskę, gdzie chcemy pokazywać nasze sukcesy.

Koniecznie przeczytaj: Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017. Zobacz pierwszy spot promujący wydarzenie [WIDEO]

Czytaj też: Marsz Niepodległości 2017. Tłumy ludzi i morze biało-czerwonych flag [Relacja FOTO +WIDEO]

W dalszej części swojej wypowiedzi pozytywnie odniósł się do postawy uczestników wspomnianego wydarzenia:   

Ja jestem dumny jak widzę młodego człowieka i nie wstydzę się tego tak jak Gazeta Wyborcza, jak widzę młodego człowieka, który ma biało-czerwone barwy, i który ma przywiązanie do Polski.  

Tegoroczny Marsz Niepodległości odbył się pod hasłem ,,My chcemy Boga”.  Według informacji podanej przez policję wzięło w nim udział około 60 tys. ludzi. Wydarzenia zostało skrytykowane przez lewicowe media zagraniczne i krajowe, które Marsz Niepodległości określili mianem faszystowskiej manifestacji.    

Poniżej pełna wypowiedź Patryka Jakiego:

Warto przeczytać: Opublikowano oficjalny plakat Marszu Niepodległości 2017. Zobacz też oficjalne zaproszenie [FOTO + WIDEO]

Podziel się