Szukaj

Patriotyczna bluza z hymnem Polski za... 2,7 tys zł. Wyprzedano wszystkie w ciągu jednego dnia

22-11-2016 21:20
Patriotyczna bluza Vitkac
Podziel się

Do tej pory symbolika patriotyczna raczej nie przemawiała do producentów ekskluzywnych marek. Tym razem na ten krok, jak się okazuje dość odważny w środowisku „cenionych projektantów”, zdecydowała się marka Vetements, która stworzyła dla luksusowego domu handlowego Vitkac limitowaną kolekcję bluzy z polskim hymnem narodowym.

Mimo wysokiej ceny (2 639 zł), bluza rozeszła się jak świeże bułeczki – cały asortyment wyprzedał się w ciągu zaledwie jednego dnia.

„Ekskluzywna” bluza to czarna bawełniana kangurka z logo Vitkac z przodu i z tekstem trzech pierwszych zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” z tyłu.

Markę Vetements stworzył gruziński projektant Demen Gvasalia, który pracował m.in. dla tak znanych domów mody jak Louis Vuitton. Najczęściej jego ubrania noszą blogerzy i celebryci.

Koniecznie przeczytaj: O pół miliona ton wzrósł import węgla do Polski. Głównie z jednego kraju

Czytaj też: Dziennikarka TVN powiedziała, że „polski kierowca posłużył za narzędzie zbrodni” [WIDEO]

Bluza z motywem patriotycznym nie spotkała się z entuzjazmem ze strony polskich projektantów i lokalnych „specjalistów” od mody.

Popularna ostatnio marka Vetements, moim skromnym zdaniem wzornicza wydmuszka, „zaprojektowała” dla najbardziej luksusowego na całym świecie bunkra, znanego jako VITKAC, bluzy patriotyczno-pracownicze. Z przodu logotyp domu towarowego, a z tyłu hymn narodowy... Serio! Nie wiedzieć jednak czemu, produkty trafiły do sprzedaży... - pisał na Facebooku Tobiasz Kujawa, autor bloga o tematyce modowej Freestyle Voguing.

Dwa razy sprawdzałam, czy dziś nie jest Prima Aprillist - komentowała Areta Szpura, jedna z twórców marki Local Hero.

Taka reakcja środowiska związanego z modą, które raczej kojarzone jest z liberalnymi obyczajowo poglądami, niespecjalnie dziwi. Zwłaszcza, że dla niektórych osób z tego kręgu patriotyzm częst utożsamiany jest z „faszystowskimi narodowcami” chodzącymi co roku na Marsz Niepodległości.

Warto przeczytać: W jakich związkach rodzą się dzieci we współczesnej Europie? Ta mapa pokazała ciekawą zależność dotyczącą historii Polski

Podziel się