Szukaj

Partnerka Wojewódzkiego w ogniu krytyki za żart o uchodźcach

31-05-2017 22:57
Renata Kaczoruk
Podziel się

Renata Kaczoruk, podpisując swoje zdjęcie z pobytu nad morzem, wywołała falę krytyki ze strony części internautów, którzy z oburzeniem przyjęli jej żart o ginących w Morzu Śródziemnym uchodźcach.

Pod zdjęciem, na którym widać modelkę wycierającą się ręcznikiem, Kaczoruk napisała: „Urwałam się chłopakom na chwilę. Jeśli ktoś ciekaw – woda w zatoce ma 10 stopni, odczuwalne -14 #przyjemności #akcjaratunkowa #PierwszyPolskiuchodziec”.

Partnerkę Jakuba Wojewódzkiego spotkała za ten wpis fala krytyki. Jako jeden z pierwszych na jej wpis zareagował dziennikarz Filip Skrońc.

Tylko w tym roku w Morzu Śródziemnym utonęło 1340 osób, a w #akcjachtunkowych uratowano 50 000 migrantów – napisał m.in. dziennikarz.

Koniecznie przeczytaj: Fałszywi uchodźcy zatrzymani za terroryzm

Czytaj też: Polska zaproponuje Brukseli, żeby uchodźcy sami wybierali kraj, do którego chcą trafić?

Kaczoruk tłumaczyła swoją wcześniejszą wypowiedź.

Jeśli chcielibyście coś zrobić dla uchodźców – naciskalibyście grupowo rząd na inne decyzje w sprawie ich przyjmowania. Czasem ktoś to robi – korzystając z tego, że ma słuchaczy – otwartą krytyką i satyrą, żeby nie pozwolić na ciszę nad tą trumną. Nie sprawdziłeś, co do tej pory na ten temat pisałam. Najłatwiej jednak bez głębszego researchu i przemyślenia kogoś zaatakować i sprowokować kolegów do emocjonowania się nad przekrzywionymi przez nas intencjami. Miłego dnia! – napisała.

 

Warto przeczytać: Imigrant z niemieckiego ośrodka dla uchodźców skarży się na brudną kuchnię [WIDEO]

Podziel się