Szukaj

Partia KORWiN zmieniła nazwę

08-10-2016 23:22
Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN)
Podziel się

W trakcie dzisiejszego kongresu KORWiN członkowie partii postanowili o zmianie nazwy ugrupowania na Wolność. Zmiana dotychczasowej nazwy partii - Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, zapowiadana była już od jakiegoś czasu.

Kongres założycielski KORWiN odbył się w sobotę w Warszawie. Wcześniej członkowie ugrupowania i sympatycy partii wzięli udział w V Marszu Wolności i Suwerenności.

W czasie kongresu absolutorium otrzymało dotychczasowe prezydium partii w składzie: prezes Janusz Korwin-Mikke i wiceprezesi: Robert Jarosław Iwaszkiewicz, Przemysław Wipler, Konrad Berkowicz, Robert Anacki i Dawid Lewicki. Kadencja prezydium została przedłużona na pięć lat. Wybrano także członków poszczególnych organów partii, m.in. Komisji Rewizyjnej, Sądu Partyjnego, Rady Krajowej i Zarządu Krajowego.

Koniecznie przeczytaj: Korwin-Mikke: III wojna światowa jeszcze w tym roku

Czytaj też: Przemówienie Janusza Korwin-Mikke robi furorę w… Iranie [WIDEO]

Ostatnie, długo wyczekiwane głosowanie dotyczyło zmiany nazwy ugrupowania. Wygrała „Wolność” - propozycja zgłoszona przez Tomasza Bethke z Bydgoszczy, która otrzymała ponad 60% głosów. Co ciekawe, skrótem partii nadal pozostaje KORWiN. „Wolność” uzyskała większe poparcie głosujących niż proponowana przez Janusza Korwin-Mikkego „Nowa Prawica Rzeczypospolitej Polskiej”. Prezes partii nie wziął udziału w głosowaniu.

Wcześniej Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z dziennikarzami Onetu mówił, że pomysł na zmianę partii nie jest jego inicjatywą, tylko oddolną. Stwierdził też, że on sam nie ma wyczucia, która nazwa będzie lepsza i decyzję woli zostawić innych członkom ugrupowania.

Warto przeczytać: Polsat News nie zgodził się opublikować nowego spotu partii KORWiN

Podziel się